Zatkli ho s prostitútkou, Federera či Nadala označil za nudných: Zbohom, tenisový darebák!

Ernests GulbisErnests Gulbis Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

RIGA - Lotyšský tenista Ernests Gulbis, víťaz šiestich turnajov na okruhu ATP, ukončil aktívnu kariéru potom, čo bol posledný rok neaktívny. Svoj koniec oznámil na instagramovom účte počas víkendu.

Súťažný zápas odohral 4. februára 2023 proti Izraelčanovi Danielovi Cukiermanovi a zvíťazil v ňom 2:1 na sety. Rodák z lotyšskej Rigy patril istý čas aj medzi desať najlepších hráčov sveta, tento míľnik sa mu podaril v roku 2014 po tom, čo na Roland Garros porazil Rogera Federera a Tomáša Berdycha. Napokon prehral s Novakom Djokovičom. Inak bolo jeho maximom na grandslamoch štvrté kolo.

Spomínaných šesť titulov si odniesol z podujatí v Delray Beach, kde triumfoval dvakrát, jeden titul pridal v Los Angeles, Petrohrade, Marseille a Nice. Počas kariéry spolupracoval so štyrmi trénermi, profesionálom bol dokopy 20 rokov. Gulbis sa počas kariéry prezentoval ofenzívnym tenisom, vďaka svojej výške (191 cm) sa mohol spoľahnúť na tvrdý servis, nevyhol sa však aj zaujímavým komentárom počas rozhovorov, nechýbali ani excesy a prehrešky.

V 2009 ho zatkli vo Švédsku za navádzanie prostitútky, čo neskôr označil za nedorozumenie. V roku 2013 sa vyjadril, že veľká štvorka Djokovič, Federer, Murray a Nadal je nudná a tenis potrebuje nové rivality. Dodal, že ich rozhovory musel neraz vypnúť, pretože ho nebavili.

"Som najlepší na Tour, čo sa týka lámania rakiet. Ročne dostanem asi 50 Wilsoniek a všetky polámem. Ročne zlomím asi 60-70 rakiet," nechal sa počuť Gulbis v jednom z rozhovorov.

Viac o téme: Ernests Gulbis
  • Autor: © Zoznam/
  • X/José Morgado
  • Zdroj: Športky, tennismajors.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy