Hrával v KHL, ešte v tejto sezóne obliekal dres Slovana: Košice ulovili kanadskú posilu

Na snímke zľava Jakub Minárik, brankár Jared Coreau, Shawn Beauchamp-Lalonde (všetci Slovan) a Stephen Harper (Nitra)Na snímke zľava Jakub Minárik, brankár Jared Coreau, Shawn Beauchamp-Lalonde (všetci Slovan) a Stephen Harper (Nitra) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

KOŠICE - Novou posilou hokejistov HC Košice sa stal kanadský obranca Shawn Lalonde. Tridsaťtriročný bek už pôsobil v úvode tejto sezóny v Tipos extralige, keď obliekal dres Slovana Bratislava.

"Hľadali sme zadáka s dobrou strelou a silovým poňatím hry. Veríme, že Shawn okrem defenzívy pomôže aj pri presilovkách. Navyše je to pravák s bohatými skúsenosťami, čo sa nám bude v play off určite hodiť. K tímu sa pripojí už v utorok a jeho štart tak môžeme očakávať už čoskoro," uviedol manažér Košíc Gabriel Spilar pre oficiálnu klubovú webstránku.

Lalonde odohral za Slovan v tejto sezóne štrnásť zápasov a získal v nich desať asistencií. V predošlých piatich ročníkoch vystriedal päť klubov. Pôsobil v nemeckých kluboch Kolín a Norimberg, následne strávil dva ročníky v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), v ktorej obliekal dresy Vladivostoku a Čerepovca a v uplynulom ročníku hral za bieloruské Dinamo Minsk.

Na konte má aj jeden štart v NHL, keď v ročníku 2012/13 nastúpil za Chicago, ktoré ho draftovalo v roku 2008 v 3. kole z celkového 68. miesta.

Viac o téme: HC Košice Gabriel Spilar HC Slovan Bratislava Shawn Lalonde
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Košice
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy