Nadal prehovoril o spolupráci so Saudskou Arábiou: Áno, zaplatili mi! Podcenil som komunikáciu

Rafael Nadal Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Tertius Pickard

MADRID - Bývalý prvý tenista sveta Rafael Nadal pripustil, že veľa turnajov už neodohrá.

Tento rok by chcel štartovať na olympijských hrách v Paríži a na Roland Garros, kde získal 14 z 22 grandslamových titulov. Tridsaťsedemročný Nadal zmeškal takmer celú minuloročnú sezónu kvôli zraneniu a následnej operácii bedra. V januári si zdravotné problémy obnovil a odhlásil sa z Australian Open aj turnaja v Dohe, ktorý je na programe budúci týždeň.

"Neviem, koľko toho ešte odohrám. Ale veľa toho už nebude," povedal Nadal v rozhovore pre španielsku stanicu La Sexta. "Jedným z cieľov je Roland Garros a tiež by som chcel hrať na olympiáde. Nič potvrdiť nemôžem, ale dúfam, že to vyjde," dodal.

Život mi to nezmení

Nadal sa tiež ohradil proti kritike za spoluprácu so Saudskou Arábiou. "Áno, zaplatili mi. Ale potrebujem peniaze? Vôbec, život mi to nezmení. Nepodpísal som super zmluvu ako iní športovci, ktorí tam šli," vyhlásil.

Saudská Arábia v poslednej dobe investovala veľa peňazí športu, napríklad futbalu, formuly 1, boxu či golfu. Kritici tvrdia, že si tým len vylepšuje svoj medzinárodný imidž poškodený porušovaním ľudských práv.

Nadal, ktorý má krajine pomôcť s propagáciou tenisu a tréningom detí, však niečo také odmietol. "Nemyslím si, že by ma potrebovali na vylepšenie povesti. To nie je mojím cieľom. Tým je tenis," uviedol španielsky hráč.

"Ale je pravda, že keď som so spoluprácou súhlasil, vedel som, čo bude nasledovať. Myslím, že môj tím podcenil komunikáciu a ja som mal okamžite všetko vysvetliť," povedal Nadal, ktorý by mal v Saudskej Arábii okrem iného vybudovať tenisovú akadémiu.

Viac o téme: Rafael Nadal Roland Garros OH 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy