VIDEO Chcel narobiť harakiri a prekonať rekord: Famózny výkon slovenského plavca na MS

Slovenský reprezentant v plávaní Matej DušaSlovenský reprezentant v plávaní Matej Duša Zdroj: TASR/AP/MTI/Tibor Illyes

DAUHA - Slovenský plavec Matej Duša postúpil v piatok na MS v Dauhe do semifinále v disciplíne 50 m voľný spôsob.

V rozplavbách zaplával čas 22,12 s a vylepšil tak svoj vlastný slovenský rekord z augusta 2022 z Ríma o 13 stotín sekundy. Celkovo obsadil 16. miesto.

Duša zaostal päť stotín za B-limitom na OH v Paríži a 16 stotín za prísnejším A-limitom. "Išiel som tam s tým, že tam narobím ´harakiri´ a že prekonám osobný rekord, čo sa mi podarilo a som veľmi rád. Mám za sebou veľmi dobrý tréning. Je to síce stále za A-limitom na olympijské hry, ale máme pred sebou poobede semifinále a uvidíme, či sa z času podarí dať ešte niečo dole," povedal 23-ročný Duša pre Slovenskú plaveckú federáciu. 

Duša skončil vo svojej deviatej rozplavbe na druhej priečke, sedem stotín za Andrejom Barnom zo Srbska. Najrýchlejší v ranných rozplavbách na tejto trati bol Austrálčan Cameron McEvoy výkonom 21,13 s.

Tibor Tišťan skončil v rozplavbách na 100 m motýlik celkovo na 43. priečke časom 55,27 s. Za najrýchlejším Simonom Bucherom z Rakúska zaostal o 3,85 sekundy. Tamaru Potockú diskvalifikovali v rozplavbe disciplíny 50 m motýlik.

Viac o téme: MS v plávaní Tamara Potocká Matej Duša Tibor Tišťan
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Slovenská plavecká federácia - SPF
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy