Trénerské rošády v plnom prúde: Hipp skončil na lavičke ViOnu, klub už má dočasnú náhradu

Bývalý tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Michal HippBývalý tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Michal Hipp Zdroj: TASR/Martin Baumann

ZLATÉ MORAVCE - Slovenský futbalový tréner Michal Hipp skončil na lavičke FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble už po šiestich ligových zápasoch.

Vo funkcii ho nahradí doterajší kouč mužstva do 19 rokov Andrej Štefanka. Informoval o tom oficiálny web účastníka Niké ligy.

Spolu so skúseným 60-ročným koučom odchádza z priebežne posledného tímu najvyššej slovenskej súťaže aj Hippov asistent Csaba Szorád. Štefanka bude viesť tím v sobotňajšom domácom stretnutí proti Ružomberku.

"V najbližších dňoch sa klub vyjadrí k zmene na trénerskom poste a oznámi aj meno nového kouča, ktorý povedie tím do konca aktuálneho ročníka," uviedol klub na webe.

Hipp vydržal na lavičke ViOnu iba šesť zápasov, v ktorých sa mu nepodarilo vylepšiť výsledky Zlatomoravčanov po konci Vladimíra Cifraniča. Toho vedenie odvolalo z funkcie po 14. kole.

Mužstvo pod vedením bývalého hlavného trénera slovenskej reprezentácie dokázalo získať za šesť duelov iba jediný bod za decembrovú remízu s Košicami (1:1). Na začiatku jarnej časti ViOn prehral s Banskou Bystricou a počas víkendu aj s vedúcim Slovanom Bratislava (1:4).

Štyridsaťpäťročného Štefanku čaká premiéra mimo mládežníckych kategórií a klub tuhý boj o záchranu v skupine o udržanie sa. Zlaté Moravce strácajú na predposledné Michalovce dva body. Zmenu na trénerskom poste oznámili v utorok aj Zemplínčania, ktorí ukončili spoluprácu s Petrom Struhárom a toho nahradil 65-ročný Čech František Straka.

Viac o téme: Michal Hipp FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Niké liga Andrej Štefanka
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy