VIDEO Najväčší úspech v kariére! Slovinská radosť v úvode jarnej časti sezóny

Slovinský cyklista Jan Tratnik z tímu Visma - Lease a Bike sa stal víťazom belgických pretekov Omloop Het NieuwsbladSlovinský cyklista Jan Tratnik z tímu Visma - Lease a Bike sa stal víťazom belgických pretekov Omloop Het Nieuwsblad Zdroj: Profimedia

GENT - Slovinský cyklista Jan Tratnik z tímu Visma - Lease a Bike sa stal víťazom belgických pretekov Omloop Het Nieuwsblad, ktoré sú súčasť série UCI World Tour. Na trati dlhej 202 km z Gentu do Ninove dosiahol čas 4:31:27 h.

Na druhom mieste skončil Nemec Nils Politt zo SAE Team Emirates s mankom tri sekundy na víťaza. Pódium doplnil domáci topfavorit Wout Van Aert z tímu Visma - Lease a Bike (+8 s).

"Je to najväčší úspech v mojej kariére. Zvyčajne som skôr v úlohe domestika, ktorý pomáha ostatným," uviedol pre agentúru AFP 34-ročný Slovinec, ktorého doterajším vrcholom bol etapový triumf na Giro d´Italia v roku 2020.

Dlho to vyzeralo, že van Aert a ďalších päť jazdcov v úniku rozhodnú o triumfe medzi sebou. Necelých 15 kilometrov pred finišom však stratili náskok, čo využili Tratnik s Polittom a osem kilometrov pred cieľovou páskou zaútočili. Bol to rozhodujúci manéver podujatia a o víťazovi napokon rozhodol záverečný šprint dvoch jazdcov, v ktorom mal viac síl Tratnik.

Omloop Het Nieuwsblad (Gent - Ninove, 202 km): 1. Jan Tratnik (Slovin./Team Visma - Lease a Bike) 4:31:27 h, 2. Nils Politt (Nem./SAE Team Emirates) + 3 s, 3. Wout Van Aert (Bel./Team Visma - Lease a Bike), 4. Oliver Naesen (Bel./Decathlon AG2R La Mondiale), 5. Christophe Laporte (Fra./Team Visma - Lease a Bike), 6. Laurenz Rex (Bel./Intermarché - Wanty) všetci + 8

Viac o téme: Omloop Het Nieuwsblad Jan Tratnik UCI World Tour Visma - Lease a Bike
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Eurosport Cycling
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá