Kto získa športového Oscara? Česká tenistka figuruje v prestížnej kategórii

Česká tenistka Markéta VondroušováČeská tenistka Markéta Vondroušová Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

PRAHA - Česká tenistka Markéta Vondroušová môže získať ocenenie v ankete Laureus v kategórii Návrat roka.

Do finálovej nominácie medzi šesticu uchádzačov o "športového Oscara" sa dostala vďaka minuloročnému wimbledonskému triumfu. Vyhlásenie 25. ročníka ankety sa uskutoční 22. apríla v Madride.

Spolu s Vondroušovou sa o ocenenie uchádzajú americká hviezdna gymnastka Simone Bilesová, britská viacbojárka Katarina Johnson-Thompsonová, ragbista Siya Kolis z JAR, futbalista Sebastien Haller z Pobrežia Slonoviny a kanadský basketbalista Jamal Murray.

V hlavnej kategórii Športovec roka môže víťazstvo obhájiť argentínsky futbalista Lionel Messi, ktorý vlani ako prvý v histórii získal individuálne aj tímové ocenenie. Spolu s ním sú v nominácii tenista Novak Djokovič, skokan o žrdi Mondo Duplantis, futbalista Erling Haaland, šprintér Noah Lyles a pilot F1 Max Verstappen.

Medzi športovkyňami sú nominované futbalistka Aitana Bonmatíová, lyžiarka Mikaela Shiffrinová, tenistka Iga Swiateková a atlétky Shericka Jacksonová, Faith Kipyegonová a Sha'carri Richardsonová.

Tímom roka sa môže stať golfový výber Európy pre Ryder Cup, nemecká reprezentácia basketbalistov, futbalisti Manchestru City, stajňa formuly 1 Red Bull, rugby JAR a futbalistky Španielska.

Viac o téme: Laureus Markéta Vondroušová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy