VIDEO Prvý krok sme zvládli, na rade je druhý: Slovensko hostí dôležitý zápas Ligy národov

Na snímke slovenské futbalové reprezentantky počas tréninguNa snímke slovenské futbalové reprezentantky počas tréningu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Slovenské futbalové reprezentantky čaká v utorok (18.00 h) odvetný zápas baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii proti Lotyšsku.

Družstvo trénera Petra Kopúňa si z úvodného duelu v Rige prinieslo komfortný trojgólový náskok, ktorý bude chcieť v Trnave potvrdiť. Podľa asistenta Michala Švihoríka však tím nechce dvojzápas iba "doklepnúť".

Výsledok 3:0 z prvého stretnutia dáva Slovenkám pevný základ pred odvetou proti outsiderovi baráže. Napriek tomu Švihorík tvrdí, že tím sa okrem potvrdenia výsledku zameriava na ďalší herný progres.

"Tento termín je posledný pred ďalšou kvalifikáciou, preto sa ho snažíme naplno využiť. Nemôžeme hovoriť nič o tom, že by sme chceli niečo podceniť alebo iba doklepnúť. Snažíme sa pracovať na prejave našej hry, ktorý chceme vidieť v nasledujúcej, veríme, že ešte úspešnejšej kvalifikácii," uviedol Švihorík pred pondelňajším tréningom.

 

 

"Prvý krok máme za sebou, no bez toho druhého nemôžeme oslavovať. Cieľ je jednoznačný, chceme vyhrať a zostať v B-divízii, aby sme mohli bojovať proti lepším súperom. Chceme nadviazať na výkon z druhého polčasu duelu, ktorý sme odohrali v Rige," poznamenala brankárka Mária Korenčiová.

Slovenky mali hernú prevahu počas celého úvodného zápasu, na víťazný gól z kopačky kapitánky Dominiky Škorvánkovej však čakali až do 62. minúty.

 

 

"Chytili sme kŕč v prvom polčase. Počas prestávky sme si niektoré veci napravili. Prejavilo sa to, možno škoda, že sme nedali viac gólov, pretože príležitostí v druhom polčase bolo mnoho. S druhým dejstvom sme však boli veľmi spokojní," povedal Švihorík.

Náskok by mohol dávať realizačnému tímu priestor na zmeny v zostave, no vyskakujú mu viaceré otázniky o zdravotnom stave hráčok.

 

"Priznám sa, že už sme si nejakým spôsobom prechádzali réžiu odvetného zápasu. Stále nám však vyskakujú zranenia, máme pred tréningom a podľa toho budeme ďalej riešiť. Možno budú zmeny v dôsledku zranení, ale verím, že najmä vďaka tomu, že zápas budeme mať pod kontrolou," dodal Švihorík.

Nemôžeme nič podceniť

Slovenské futbalové reprezentantky sú "jednou nohou" zachránené v B-divízii Ligy národov. Výsledok 3:0 z úvodného stretnutia baráže v lotyšskej Rige im dáva pred odvetou v Trnave sebavedomie, ktoré budú chcieť využiť vo svoj prospech a potvrdiť úspešné záchranárske práce.

"Veľmi sa tešíme z víťazstva, 3:0 je dosť veľký náskok, ale určite nemôžeme súpera podceniť. Budeme sa na ten zápas pripravovať tak, ako na všetky ostatné. Musíme si dať pozor na každý jeden detail," uviedla na pondelňajšom tréningu Mária Mikolajová.

Podľa brankárky Márie Korenčiovej musia Slovenky nadviazať na výkon z druhého polčasu v Rige. "Musíme pokračovať v tom, ako sme ukončili zápas v Lotyšsku. Vpredu potrebujeme nadviazať na druhý polčas, trochu sa uvoľniť, mať z toho zábavu. Chceme ju ukázať aj divákom a odísť s čo najvyšším gólovým rozdielom."

Trojgólový náskok poskytuje pevný základ na spečatenie cieľa, ktorým je udržanie sa v "béčku", no družstvo trénera Petra Kopúňa nechce podceniť oudsidera dvojzápasu.

Na snímke slovenská futbalová Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

"Vieme, že nehrala ich najlepšia útočníčka, na ktorú si budeme musieť dávať pozor. Ešte raz si zanalyzujeme celý zápas a ukážeme si situácie, v ktorých môžu byť Lotyšky silné. Musíme hrať zodpovedne v defenzíve a v útoku premieňať šance," dodala Mikolajová.

Asistent trénera Michal Švihorík verí, že jeho tím nepôjde iba za "doklepnutím" svojho cieľa, no zameria sa na celkový progres herného prejavu. Realizačný tím naďalej vidí rezervy v útočnej fáze.

"Veľa na tom pracujeme počas tréningov. Snažíme sa dievčatám vštepiť väčšiu odvahu a možno aj iné spôsoby finalizácie, aké majú natrénované z klubov. Boríme sa s tým a je to kľúč, ktorý nás delí práve medzi umiestnením v kvalifikácii na horných priečkach a tým, kde sme," povedal Švihorík.

Odveta proti Lotyšsku je na programe v utorok 27. februára o 18.00 h v Trnave na Štadióne Antona Malatinského.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Slovensko Liga národov Mária Mikolajová Maria Korenčiová Michal Švihorík
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy