Totálny zmätok a výsmech národnému šampionátu! Športový sviatok sa skončil fiaskom organizátorov

Ilustračný obrázokIlustračný obrázok Zdroj: Getty Images

OSLO - Je dobre známe, že klasické lyžovanie je v Nórsku jedným z najsledovanejších športov.

Priaznivci zimných športov a hlavne milovníci lyží sa každoročne tešia na národný šampionát, ktorý má v Nórsku veľkú tradíciu a vysokú kvalitu. Tentokrát sa však na organizátorov sype obrovská vlna kritiky, keďže v skiatlone žien nastalo neuveriteľné fiasko.

Usporiadatelia zle vyznačili trasu a takmer 90 percent súťažiacich išlo zlým smerom. Organizátor priznal pochybenie a výsledky pretekov na 20 kilometrov boli nakoniec anulované.

"Toto nemôžeme nazývať nórskymi majstrovstvami, pretože tieto preteky tomu neboli hodné," povedal pre televíziu NRK riaditeľ pretekov Torbjørn Broks Pettersen.

Organizátori v pretekoch na 20 kilometrov neodstránili včas kužele, ktoré vyznačovali trať na korčuliarsku časť. Väčšina pretekárok teda išla dlhší úsek ako v skutočnosti musela.

"Je to chyba. Heidi Wengová išla rovno, ale veľa ďalších pretekárok si zajazdilo o 200 až 300 metrov viac," pokračoval v kritike Broks Pettersen, ktorý vzal zodpovednosť na seba.

"Bol to totálny zmätok a výsmech národnému šampionátu. Toto je usporiadateľský škandál. Nič viac, nič menej, " povedal expert stanice TV2 Petter Skinstad.

Viac o téme: Nórsko Heidi Wengová Torbjørn Broks Pettersen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy