Vie, že by mohol byť náš nový Peter Sagan! Šéf známej stajne lanári cyklistickú hviezdu

Francúz Julian Alaphilippe a jeho radosť z triumfuFrancúz Julian Alaphilippe a jeho radosť z triumfu Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

PARÍŽ - Francúzsky cyklistický tím TotalEnergies sa zaujíma o služby Juliana Alaphilippea a jeho manažér Jean-René Bernaudeau uviedol, že v domácej stajni bude mať vždy otvorené dvere.

Tridsaťjedenročný klasikár pôsobí od začiatku svojej profesionálnej kariéry v Quick Stepe, no v posledných rokoch nemá najlepší vzťah s jeho šéfom Patrickom Lefeverem a jeho súčasný kontrakt vyprší na konci tejto sezóny.

Konflikt sa vyhrotil minulý týždeň, keď Lefevere povedal, že za Alaphilippeovými slabými výkonmi je jeho zlý životný štýl a tiež vzťah s bývalou cyklistkou a terajšou šéfkou ženskej Tour de France Marion Rousseovou, informoval portál Cycling News.

Toho sa chytil šéf TotalEnergies, ktorý pre L’Equipe vyhlásil, že má veľký záujem o majstra sveta z rokov 2020 a 2021.

Mal by pozíciu lídra

"Samozrejme, Julian má u nás svoje miesto. Vie, že by mohol byť náš nový Peter Sagan, najmä s príchodom novej vlny talentovaných mladých pretekárov. Mal by pozíciu lídra, pretože je príkladom pre mnoho detí," povedal Bernaudeau.

Jeho tím je v druhej kategórii ProTour a v uplynulých rokoch priviedol viacero pretekárov zvučných mien, ktorým sa už kariéra chýlila ku koncu. Okrem Sagana angažoval napríklad Nikiho Terpstru či Edvalda Boassona Hagena.

Peter Sagan v drese Galéria fotiek (2) Peter Sagan Zdroj: Profimedia

Slovenskému pretekárovi sa vo francúzskom tíme až tak nedarilo a dosiahol len dve víťazstvá, no do tímu priniesol sponzora Specialized i mediálnu pozornosť.

Sagan je výnimočný človek

"Sagan je výnimočný človek, ktorý nám priniesol veľa svojimi skúsenosťami a mentalitou. Priniesol nám hrdosť, ktorá nám asi chýbala. Prišiel s tým, že sám zaplatil veľkú časť svojho platu a zanechá nezmazateľnú stopu v našej histórii. Spolu s ním sme pochopili, že môžeme rásť. Ako s Nikim Terpstrom a Edvaldom Boassonom, no dnes by sme sa radi zamerali na Francúzov," citoval Bernaudeau portál Cycling News.

Alaphilippea najbližšie čaká už v sobotu klasika Strade Bianche, následne etapák Tirreno - Adriatico a potom prvý monument sezóny Miláno - San Remo.

Viac o téme: Peter Sagan Francúzsko Julian Alaphilippe TotalEnergies Jean-René Bernaudeau
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá