Logické rozhodnutie: Padla dohoda, v hlavných úlohách slávna značka a ikonická Tour de France

Belgický cyklista Jasper Philipsen oslavuje na pódiu po jeho víťazstve 7. etapy 110. ročníka cyklistických pretekov Tour de France na trati Mont-de-Marsan - BordeauxBelgický cyklista Jasper Philipsen oslavuje na pódiu po jeho víťazstve 7. etapy 110. ročníka cyklistických pretekov Tour de France na trati Mont-de-Marsan - Bordeaux Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PRAHA - Škoda Auto predĺžila partnerstvo s cyklistickou Tour de France do roku 2028. Automobilka uzavrela zmluvy s usporiadateľskou agentúrou slávneho závodu Amaury Sport Organisation aj s organizáciou Unipublic, ktorá pripravuje ďalšiu z tria Grand Tour, španielsku Vueltu.

Súčasťou dohody je celkom 20 medzinárodných cyklistických podujatí, uviedla dnes automobilka v tlačovej správe. Organizátorom poskytne až 250 elektrických alebo plug-in hybridných vozidiel. Tour de France sponzoruje Škoda Auto už 20 rokov.

Nová zmluva s agentúrou A.S.O. zahŕňa aj partnerstvo so ženskou variantou pretekov, Tour de France Femmes avec Zwift, a ďalších 18 akcií, vrátane piatich samostatných ženských pretekov. 

"Považujeme za veľkú česť a výsadu, že môžeme podporiť cyklistické aktivity agentúry A.S.O., popredného svetového organizátora cyklistických pretekov. Napokon sami sme pred takmer 130 rokmi začínali ako firma na výrobu bicyklov a cyklistika je dnes vášňou mnohých našich zákazníkov, ktorí túžia stále objavovať niečo nové," uviedol predseda predstavenstva Škody Klaus Zellmer.

"Tour je globálne najsledovanejším cyklistickým podujatím. V roku 2023 si tento zážitok len v Európe nenechalo ujsť takmer 150 miliónov divákov," konštatoval člen predstavenstva Škody pre predaj a marketing Martin Jahn. Škoda Auto bude opäť sponzorovať aj zelený dres pre najlepšieho jazdca bodovacej súťaže a navrhne a dodá krištáľové trofeje pre víťazov.

Medzi cyklistické akcie sponzorované Škodou Auto patria okrem Tour de France a Vuelty napríklad aj preteky Paríž-Nice, Critérium du Dauphiné, Paríž-Roubaix, Valónsky šíp alebo Liege-Bastogne-Liege.

Viac o téme: Tour de France Škoda Auto
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá