Najlepšia slovenská dvojica smutná, Forsterová: Snívala som, že sa priblížim k osobnému rekordu

Viktória Forsterová Viktória Forsterová Zdroj: SITA/Milan Illík

GLASGOW - Slovenské šprintérky Viktória Forsterová a Monika Weigertová nepostúpili v sobotu do semifinále behu na 60 m na halových MS v Glasgowe.

Obe sa vo svojich rozbehoch nedostali medzi najlepšiu trojku, ktorá postupovala priamo a ani medzi trojicu, ktorá išla ďalej časom.

Weigertová nastúpila už v prvom rozbehu a obsadila 5. priečku časom 7,35. Od priameho postupu ju delilo 6 stotín sekundy. Forsterová dobehla v šiestom behu na 6. mieste identickým výkonom 7,35. V kvalitnejšej konkurencii ju od postupovej tretej priečky delilo 13 stotín sekundy. Forsterovú čaká v nedeľu ešte štart na 60 m prekážky, čo je jej primárna disciplína.

Forsterovej patrilo v celkovom poradí konečné 37. miesto. "Nechcela som predviesť takýto čas. Snívala som, že sa priblížim k osobnému rekordu 7,26 s, to by na semifinále mohlo stačiť. Mrzí ma najmä to, že nedokážem pretaviť do pretekov to, čo sme natrénovali. Nehádžem flintu do žita, zajtra mám ďalšie preteky," povedala podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Weigertová mala napokon horší čas o tisícinu ako jej reprezentačná kolegyňa a vo výsledkovej listine skončila hneď za ňou na 38. mieste. "Výkon je v podstate najhorší za túto sezónu. Bola tam mierna únava. Snažila som si to nepripustiť, na rozcvičke som sa cítila dobre, vyšiel mi i začiatok behu, no záver mi trochu ušiel. Veľa som pretekala, aby som sa sem mohla vôbec dostať a únava sa dostavila. Teším sa, že som tu mohla štartovať," zhodnotila svoje vystúpenie Weigertová.  

Halové MS v Glasgowe - rozbehy:

ženy:
60 m - I. rozbeh: 1. Géraldine Freyová (Švajč.) 7,15 s, 2. Anthonique Strachanová (Bah.) 7,24, 3. Maria Isabel Perezová (Šp.) 7,29,... 5. Monika WEIGERTOVÁ (SR) 7,35

VI. rozbeh: 1. Zaynab Dossová (Tal.) 7,10 s, 2. Shashalee Forbesová (Jam.) 7,17, 3. Delphine Nkansová (Belg.) 7,22,... 6. Viktória FORSTEROVÁ (SR) 7,35

Viac o téme: MS v atletike Monika Weigertová Viktória Forsterová Géraldine Freyová Zaynab Dossová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy