Na Slovensku nedosiahnuteľné: Rekordná návšteva na hokeji, závidieť môžu aj kluby v NHL

Vypredaná Lanxess Arena v KolíneVypredaná Lanxess Arena v Kolíne Zdroj: Profimedia

KOLÍN NAD RÝNOM - Kolín nad Rýnom vytvoril rekord v návštevnosti v európskych hokejových súťažiach. V základnej časti nemeckej ligy chodilo na zápasy "žralokov" v priemere 16.993 divákov. Klub to uviedol na svojom webe.

Návštevnosť v kolínskej Lanxess Arene s kapacitou 18.500 miest prekonala doterajší rekord Bernu zo sezóny 2016/17, keď na jeho zápasy vo švajčiarskej lige zavítalo v priemere 16.399 fanúšikov.

Bern dlhodobo európskemu rebríčka v návštevnosti vládol. Kolín nad Rýnom, vedený bývalým koučom pražskej Sparty Uwom Kruppom, sa vrátil na prvé miesto diváckeho záujmu po 22 rokoch.

Kolín nad Rýnom sa môže pýšiť vyššou návštevnosťou ako šesť klubov NHL. Horšie sú na tom v tomto ročníku Columbus, Buffalo, Anaheim, San Jose, Winnipeg a Arizona. V českej extralige na tom bola v tomto ročníku najlepšie pražská Sparta, ktorá s priemernou návštevnosťou 11.586 divákov opäť vylepšila rekord samostatnej súťaže.

Na ľade sa Kruppovým zverencom až tak nedarí. V poslednom kole podľahli v piatok pred vypredanou halou 1:6 Mannheimu, ktorý ich odsunul na ôsme miesto. V predkole play-off sa Kolín nad Rýnom stretne s deviatym Ingolstadtom.

Viac o téme: Kolner Haie
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Kölner Haie
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy