Malá náplasť na nešťastnú sezónu: Petra Vlhová má napriek zraneniu v rukách cenný kov

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/AP/Giovanni Zenoni

ARE - Cez víkend sme boli svedkami posledného podujatia Svetového pohára pred veľkým finále v Saalbachu. O najväčší rozruch sa vo švédskom Are postarala Mikaela Shiffrinová, ktorá sa po niekoľkotýždňovej prestávke vrátila na svahy a zo slalomu si spravila vlastnú šou.

Američanka si pripísala 96. víťazstvo v prestížnom seriáli a aj po dlhej pauze ukázala svoju dominanciu v najtechnickejšej disciplíne. Slalom ovládla o viac ako sekundu a konkurencii, dá sa povedať, nedala žiadnu šancu.

Víťazstvom si upevnila pozíciu na čele disciplíny a s predstihom získala malý glóbus. Slovenskí fanúšikovia však nemusia smútiť, cenný kov si odnesie aj zranená Petra Vlhová.

Tá sa pred finále SP stále nachádza na druhom mieste v slalome a zo striebornej priečky ju môže zosadiť iba Nemka Lena Dürrová. Tá včerajším štvrtým miestom skresala manko na 13 bodov a v Saalbachu môže zranenú Vlhovú prekonať.

Avšak Liptáčka si s určitosťou udrží aspoň tretie miesto. Na pódiové umiestnenie si robila zálusk Švajčiarka Michelle Gisinová, ale tá na aktuálne druhé miesto stráca priepastných 113 bodov, ktoré už nezíska.

Slovenská lyžiarka v sezóne odjazdila sedem slalomových pretekov z jedenástich možných, v jednom vypadla v druhom kole. Vo zvyšných šiestich si pripísala tri triumfy, dve druhé miesta a jednu piatu priečku.

Shiffrinová veľký glóbus nezíska

Vlhová tak s určitosťou obháji tretiu priečku, ktorú získala vlani po tuhom boji s Wendy Holdenerovou a víťazkou Mikaelou Shiffrinovou. Tá si víťazstvom v Are zabezpečila už ôsmy malý krištáľový glóbus za slalom.

Rodáčka z Vailu prvýkrát ovládla slalom SP už pred jedenástimi rokmi, ďalšie triumfy potom pridala v rokoch 2014-15, 2017-19 a vlani. Z ďalších disciplín má ešte tri malé glóbusy a k tomu päť veľkých za celkové prvenstvo v SP.

To tento rok neobháji, aj keď pred koncom stráca na vedúcu Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú 345 bodov a teoreticky by ju predstihnúť mohla.

Mikaela Shiffrinová sa na Galéria fotiek (2) Mikaela Shiffrinová s úsmevom na perách po triumfe v slalome Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Po Are majú lyžiarky pred sebou už len dva pretekárske víkendy v rámci finále SP. Budúci týždeň (16 a 17. marca) je naplánovaný víkend technických disciplín, nasledovaný týždňom venovaným zjazdu a super-G.

Kým v obráku a slalome by Shiffrinová mala štartovať, svoju účasť v rýchlostných disciplínach už dávnejšie úplne vylúčila: "Nepôjdem ani jedny rýchlostné preteky. Rada by som bojovala o celkové prvenstvo, ale musím sa zmieriť s tým, kde túto sezónu som. Nebude to možné."

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Svetový pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy