Chceme zložiť čo najkvalitnejšie družstvo: Tréner slovenskej reprezentácie myslí na budúcnosť

Tréner reprezentácie Michal MašekTréner reprezentácie Michal Mašek Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenské volejbalové reprezentantky čaká "skrátená" sezóna, počas ktorej sa predstavia len v Zlatej Európskej lige.

Dôvodom je, že prvýkrát v histórii postúpili priamo na ME 2026 vďaka 10. miestu na minuloročnom kontinentálnom šampionáte. Tréner Michal Mašek však uviedol, že chcú postaviť najsilnejší možný tím a zvládnuť súťaž čo najlepšie.

Zraz majú slovenské reprezentantky stanovený na 3. mája. "Prebehli rozhovory s hráčkami a chceme postaviť čo najsilnejší tím. Sezóna bude krátka a máme len jeden vrchol. Bude to intenzívne, ale chceme dať do toho všetko a Zlatú Európsku ligu zvládnuť čo najlepšie. Hráčky a vývoj ich sérií v play-off sledujeme. Určite chceme zložiť družstvo, ktoré bude čo najkvalitnejšie," povedal kormidelník Mašek podľa oficiálnej webstránky Slovenskej volejbalovej federácie.

Súťaž sa bude premiérovo hrať formou troch turnajov a štartovať bude podujatím v Chorvátsku 17. mája. Slovenky v Osijeku nastúpia proti Azerbajdžanu a domácemu Chorvátsku. O týždeň na to sa predstavia v Rakúsku. Tam si okrem Rakúšaniek zahrajú aj s Ukrajinou. Posledný turnaj (od 31. mája do 2. júna) odohrajú v domácom prostredí.

Slovenské volejbalistky Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

V Národnom basketbalovom centre v Bratislave ich preveria Švédky a Slovinky. Finálový turnaj ZEL bude organizovať Česko. V prípade, že české reprezentantky obsadia v konečnej tabuľke všetkých tímov nižšiu ako štvrtú priečku, na záverečnom turnaji nahradia štvrtý umiestnený tím.
V širšom kádri figurujú takmer všetky hráčky, ktoré štartovali aj na minuloročných ME.

"Väčšina dievčat odpovedala na pozvánku kladne. Povedali, že sa tešia a to ma teší," pokračoval kouč. Michaela Abrhámová ukončila aktívnu kariéru, Lenka Ovečková ukončila reprezentačnú a voľno pre svadbu si vzala Nina Herelová.

Slovenky sa v úvode mája premiérovo stretnú v modernom športovom komplexe x-bionic sphere v Šamoríne.

Musíme myslieť aj na budúcnosť

"Príprava bude krátka. Čas na pilovanie techniky nebude. Veľmi sa teším na nový formát Zlatej Európskej ligy, kde nás čakajú tri turnaje a vždy si zahráme s inými súpermi. Má to väčší zmysel ako cestovať za rovnakými tímami.

Čaká nás šesť rôznych družstiev a to je výborné. Budeme mať priestor aj na to, aby sme do kádra zapracovali niektorú z mladých hráčok. Musíme myslieť aj na budúcnosť," konštatoval Mašek, ktorý od budúcej sezóny povedie v najvyššej poľskej súťaži jedno z najkvalitnejších družstiev v lige z Rzeszówa.

Širšia nominácia volejbalistiek Slovenska na Zlatú Európsku ligu 2024:

nahrávačky: Barbora Koseková (Rapid Bukurešť/Rum.), Lucia Sedláčková (Volley project UKF Nitra), Anna Kohútová (VKP Bratislava)

smečiarky: Karin Palgutová (Levallois Paris St. Cloud/Fr.), Mária Žernovič (Sm'aesch Pfeffingen/Švaj.), Karolína Fričová (Vasas Budapešť/Maď.), Zuzana Šepeľová (Capital at Work BÁO Tchalou Volley/Bel.), Nikola Radosová (CSO Voluntari 2005/Rum.), Lucia Herdová (Dukla Liberec/ČR), Deana Valentová (Projekt RD SVF/Volley project UKF Nitra), Simona Jelínková (VK KP Brno/ČR)

univerzálky: Karin Šunderlíková (VK Prostějov/ČR), Diana Návratová, Zuzana Písečná (obe VKP Bratislava), Michaela Jančová (Hit UCM Trnava)

blokárky: Katarína Körmendyová, Tereza Hrušecká (obe VK KP Brno/ČR), Ema Smiešková (VKP Bratislava), Nina Boledovičová (Florida Southwestern College/USA), Barbora Truchlá (Projekt RD SVF/Hit UCM Trnava)

liberky: Michaela Pállová (VK Prostějov/ČR), Skarleta Jančová (CSM Constanta/Rum.), Ema Magdinová (Slávia Kooperativa EUBA), Zuzana Justhová (Volley project UKF Nitra)

Realizačný tím: Michal Mašek (hlavný tréner), Bartlomiej Bartodziejski, Michal Matušov (asistenti trénera), Ján Uhlárik (tímový manažér), Daniel Bruch (scout), fyzioterapeut a kondičný tréner sú v riešení

Program:

1. turnaj v Chorvátsku (Osijek)

sobota 18. mája: SLOVENSKO - Azerbajdžan

nedeľa 19. mája: SLOVENSKO - Chorvátsko

2. turnaj v Rakúsku (Schwechat)

piatok 24. mája: SLOVENSKO - Rakúsko

sobota 25. mája: SLOVENSKO - Ukrajina

3. turnaj v SR (Bratislava)

piatok 31. mája: SLOVENSKO - Švédsko

nedeľa 2. júna: SLOVENSKO - Slovinsko

Viac o téme: Slovensko Nina Herelová Michal Mašek Michaela Abrhamová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy