Hašek si zbalil svoju výstroj a odišiel: Sieň slávy českého hokeja už čoskoro dostane novú tvár

Legendárny český brankár Dominik Hašek pri balení svojej výstroje zo Siene slávy českého hokejaLegendárny český brankár Dominik Hašek pri balení svojej výstroje zo Siene slávy českého hokeja Zdroj: Twitter/Zdenek Janda

PRAHA - Nová kamenná Sieň slávy českého hokeja bude v centre Prahy otvorená podľa pôvodného plánu, teda ešte pred domácimi majstrovstvami sveta, ktoré budú v máji hostiť práve Praha a Ostrava.

Zväz o tom dnes informoval v tlačovej správe s tým, že slávnostné otvorenie sa už blíži. Konkrétny dátum však nestanovil.

Sieň slávy vo svojej novej podobe nahradí tú, ktorá sa náhle uzavrela 29. mája po ôsmich rokoch kvôli ekonomickej nevýhodnosti projektu v jeho vtedajšej podobe v Galérii Harfa.

"Teraz sa sieň presunie do reprezentatívnych priestorov v ulici Nekázanka v centre Prahy neďaleko Václavského námestia. Teda do miest, ktoré budú ľahko prístupné ako pre českých, tak aj zahraničných hokejových nadšencov. Verím, že to bude dôstojné miesto, ktoré zanechá v každom návštevníkovi tie najlepšie športové dojmy," uviedol prezident Českého hokeja Alois Hadamczik.

Ako už skôr zväz avizoval, popri kamennej vznikne aj virtuálna časť. "Bude schopná pojať viacero unikátnych hokejových artefaktov, pretože nebude obmedzená priestorom. Obe verzie, teda virtuálna aj kamenná, budú vzájomne prepojené," povedal manžér projektu Bedřich Ščerban. V súčasnosti prebiehajú stavebné práce, inštalácia samotných artefaktov a na ňu nadviaže testovacia prevádzka.

Jedným z cieľov je aj naďalej vyjadrenie úcty k členom Siene slávy a rešpektu k tradíciám a histórii. "Sme si vedomí histórie českého i československého hokeja a jeho úspechov, rovnako ako si vážime hráčov samotných. Chceme, aby to bolo v novej Sieni slávy českého hokeja cítiť a aby to bolo viditeľné," dodal Ščerban.

Viac o téme: Alois Hadamczik Sieň slávy českého hokeja
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy