VIDEO Spoločne za veľkými cieľmi: Petra Vlhová potešila celé Slovensko velikánskym oznamom

Petra Vlhová (vľavo) a jej tréner Mauro Pini Petra Vlhová (vľavo) a jej tréner Mauro Pini Zdroj: TASR/Martin Baumann

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová predĺžila zmluvu so švajčiarskym trénerom Maurom Pinim. Informovala o tom agentúra Sport Management Company.

"Som veľmi šťastný a poctený, že môžem naďalej pokračovať v úspešnej spolupráci s tímom Petry Vlhovej. Chcem sa veľmi pekne poďakovať nielen Petre, ale aj jej rodine za dôveru a víziu, ktorú sme si spoločne stanovili na nasledujúce roky," uviedol v krátkom rozhovore pre Sport Management Company švajčiarsky kouč.

VIDEO: Petra Vlhová o predĺžení kontraktu s trénerom Maurom Pinim

Priblížil aj detaily kontraktu. "Dohodli sme sa na kooperácii pre najbližšie dva roky. Obe strany mali rovnakú predstavu, rozhovory teda boli veľmi jednoduché a hladké. Teraz môžeme zodpovedne pracovať na príprave na najbližšie zimné olympijské hry, ktoré sa vo februári 2026 uskutočnia v Taliansku.

Teším sa, že budeme mať dostatočný priestor, aby sme venovali všetku energiu a schopnosti na to, aby sme mohli dosiahnuť všetko, čo si želáme. Pretože stále máme pred sebou veľké ciele."

Mauro Pini zdôraznil, že ani preňho a ďalších členov tímu nebolo jednoduché akceptovať súčasný stav a tráviť záver sezóny inde než na lyžiarskych svahoch.

"Už po niekoľkých hodinách sme však ,prepli‘ a začali sme sa koncentrovať na proces návratu. Máme množstvo energie a všetko pred sebou. Momentálne som v Saalbachu na záverečnom podujatí sezóny, kde sa už zameriavam aj na logistickú prípravu smerom k majstrovstvám sveta 2025," dodal Mauro Pini.

Nebol dôvod, aby sme skončili

Z podpisu nového kontraktu sa veľmi teší aj samotná Petra. "Ľudsky si rozumieme a dosiahli sme spolu aj veľké úspechy. Napriek tomu, čo sa stalo, sme chceli ísť spoločne ďalej. Spokojnosť teda bola obojstranná, on chcel pokračovať a aj ja som chcela, aby zostal.

Nebol dôvod, aby sme skončili. Dohodli sme sa a ja sa naozaj veľmi teším, že aj s podporou našich reklamných partnerov budeme pokračovať ďalšie dva roky, teda do najbližších olympijských hier," zdôraznila 28-ročná Liptáčka, podľa ktorej môžu v kooperácii s Maurom Pinim ešte dosiahnuť veľké úspechy.

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (2) Petra Vlhová s trénerom Maurom Pinim Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

"Ako je o tom presvedčený tréner, som o tom presvedčená aj ja. Myslím si, že som ukazovala výkonnostný progres, až kým som sa nezranila. Mala som potenciál vyhrať krištáľový glóbus za slalom. Verím si, že sa dokážem vrátiť. Zároveň verím, že opäť dokážem víťaziť, vrátim sa do formy, v ktorej som bola a dosiahneme spolu ešte veľké veci," dodala Petra Vlhová.

Predĺženie spolupráce potešilo aj otca slovenskej lyžiarky a šéfa tímu Igora Vlhu. "Jedna vec bola jasná: Chceme ísť s Maurom ďalej! Bolo potrebné nájsť ústretový krok, čo sa nám podarilo. Dohodli sme sa na podmienkach zmluvy na 2+2 roky. Bolo to veľmi rýchle, aj keď Mauro mal aj iné ponuky, čo bolo prirodzené, keďže s Petrou dosiahol veľmi veľa. Ja osobne som nesmierne rád, že zostane pri tíme," povedal Igor Vlha a na adresu švajčiarskeho trénera dodal:

"Peťa si ho veľmi obľúbila. V prvom rade ide o to, aby vzťah medzi ňou, trénerom a zvyškom tímu bol vyvážený. Mauro má správnu charizmu, pod jeho vedením sa dodržujú pravidlá a každý v tíme robí to, čo má.

Nemiešame sa jeden druhému do kompetencií, Mauro má všetko pod palcom a najmä Peťa je maximálne spokojná, čo je priorita. A zároveň je to hlavný dôvod, prečo sme Maura angažovali a prečo s ním pokračujeme v spolupráci."

Viac o téme: Petra Vlhová Igor Vlha Mauro Pini
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Sport Management Company
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy