VIDEO Najrýchlejší v histórii! O víťazovi Miláno - San Remo rozhodol dramatický finiš

Belgičan Jasper Philipsen (vpravo), Austrálčan Michael Matthews (uprostred) a Slovinec Tadej Pogočar v záverečnom špurte cyklistických pretekov  Miláno - San RemoBelgičan Jasper Philipsen (vpravo), Austrálčan Michael Matthews (uprostred) a Slovinec Tadej Pogočar v záverečnom špurte cyklistických pretekov Miláno - San Remo Zdroj: TASR/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

SAN REMO - Belgický cyklista Jasper Philipsen triumfoval na úvodnom monumente sezóny Miláno - San Remo.

Jazdec tímu Alpecin - Deceuninck sa presadil v záverečnom špurte a vo fotofiniši zdolal v cieli 288 km dlhej trate Austrálčana Michaela Matthewsa (Team Jayco - AlUla). Tretí skončil Slovinec Tadej Pogačar (SAE Team Emirates).

V poradí 115. ročník pretekov Miláno - San Remo bol zároveň najrýchlejší v histórii. Na záverečných stúpaniach skúšali ataky viacerí jazdci, no ani pokus Pogačara nevyšiel a súboj o triumf vyvrcholil na cieľovej páske v prospech Philipsena. Pôvodne mal na svojom prvom monumente v kariére štartovať aj slovenský jazdec Martin Svrček, no po chorobe nebol stopercentne pripravený.

"Monument je niečo, o čom snívate. Miláno-San Remo je pravdepodobne jedným z mála monumentov, ktoré mám šancu vyhrať. Som na víťazstvo veľmi hrdý, zvlášť keď mi špurt rozbiehal Mathieu van der Poel," ocenil Philipsen prácu úradujúceho majstra sveta.

Víťaz minuloročnej bodovacej súťaže na Tour de France vyhral najrýchlejší Miláno-San Remo v histórii v priemernej rýchlosti 46 km/h. Predchádzajúci rekord 45,8 km/h stanovil pred 34 rokmi Talian Gianni Bugno. "Boli to od štartu rýchle preteky, ale cítil som sa celý čas dobre. Mal som dobré nohy a dúfal som, že by to mohol byť môj deň," dodal Philipsen.

výsledky 115. ročníka Miláno - San Remo (Pavia - San Remo, 288 km): 1. Jasper Philipsen (Belg./Alpecin - Deceuninck) 6:14:44 h, 2. Michael Matthews (Austr./Team Jayco - AlUla), 3. Tadej Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates), 4. Mads Pedersen (Dán./Lidl - Trek), 5. Alberto Bettiol (Tal./EF Education - EasyPost), 6. Matej Mohorič (Slovin./Bahrain Victorious), 7. Maxim van Gils (Belg./Lotto Dstny), 8. Jasper Stuyven (Belg./Lidl - Trek), 9. Julian Alaphilipe (Fr./Soudal Quick-Step), 10. Mathieu van der Poel (Hol./Alpecin - Deceuninck) všetci rovnaký čas ako víťaz

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: Miláno - San Remo Michael Matthews Mathieu van der Poel Tadej Pogačar Jasper Philipsen
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Eurosport Cycling
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá