VIDEO Brutálny faul na Sparte: Takýto zákrok môže ukončiť kariéru! V tuneli sa strhla šarvátka

Michala Moravčíka odvážajú na nosidlách po brutálnom fauleMichala Moravčíka odvážajú na nosidlách po brutálnom faule Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejový obranca Sparty Michal Moravčík musel byť po faule libereckého útočníka Oscara Flynna v druhom štvrťfinálovom zápase play-off extraligy odvezený na vyšetrenie do nemocnice.

Bek Pražanov po ataku súpera v 34. minúte narazil hlavou na mantinel a ľad opustil po niekoľkých minútach za pomoci lekárov a na nosidlách. Podľa vyjadrenia Sparty na sociálnych sieťach je jeho stav stabilizovaný.

"Mieri na špecializované vyšetrenie do nemocnice. Skoré uzdravenie!" napísali Pražania na twitteri. Rozhodcovia Peter Stano a Petr Ulehla vylúčili Flynna na päť minút a do konca zápasu za napadnutie. Flynn sa hneď na ľade súperovi za zákrok ospravedlňoval a pôvodne sa mu chcel ísť ospravedlniť aj potom, keď sa z trestnej lavice presúval do šatne.

Chcel som, aby ukázal rešpekt

Rozhodcovia mu to ale nedovolili. "Viem, že zámerom Oscara Flynna rozhodne nebolo súpera zraniť. Chcel som, aby ukázal rešpekt pred celou halou, že sa ide ospravedlniť. Rozhodcovia mi ale odporučili, že to už nie je vhodné. Dúfam, že bude Moravčík v poriadku," povedal liberecký tréner Filip Pešán na tlačovej konferencii po zápase.

Jeho náprotivok Pavel Gross patril v tíme Sparty k najumiernenejším so svojim komentárom. "Je to hokej. Všetko je rýchle. Som len rád, že som dostal správu, že s Michalom je všetko v poriadku. Bol v tuneli (na CT vyšetrení), môže hýbať nohami, rukami. Nechcem to posudzovať. Sú to emócie a stane sa to. Je mi to ľúto. Na druhú stranu sme radi, že je v poriadku. To je to najdôležitejšie," povedal Gross.

Vážnosť faulu si dobre uvedomoval aj hosťujúci Tomáš Filippi. "Zo všetkého najdôležitejšie je dnes, že Michal Moravčík je snáď v poriadku. Tu ide hokej bokom. Bol to nebezpečný zákrok a dúfam, že bude v poriadku," povedal najproduktívnejší hráč základnej časti extraligy.

Takéto zákroky môžu ukončiť kariéru

Obranca Pražanov Michal Kempný bol výrazne kritickejší. "Toto nepochopím. Je to zákrok absolútne bez rešpektu. V tejto sezóne sa to už stalo niekoľkokrát. Sú to zákroky, ktoré môžu ukončiť kariéru," povedal Kempný s tým, že Flynn u neho nadobro skončil. Reprezentačný bek bol pri faule priamo na ľade a zostal u zraneného spoluhráča až do chvíle, keď ho lekári odvážali.

"Zo začiatku nekomunikoval," uviedol Kempný. Ospravedlnenie Flynna nebral do úvahy. "Keď to nechcel urobiť, tak to nemal robiť," povedal. Pri Flynnovom odchode do kabín sa medzi striedačkami dostali do konfliktu hráči oboch tímov a rozhodcovia do kabín predčasne poslali aj domáceho Krištofa Hrabíka, Jana Buchteleho a hosťujúceho Jaroslava Vlacha a Davida Aubrechta.

"Nezastihol som, čo sa tam dialo. Všetci boli rýchlejší. Len som sa potom pozrel. Nemalo tam ale cenu chodiť, pretože by som asi jednu dostal. Alebo viac," povedal Gross. Flynnov faul bude teraz riešiť disciplinárna komisia extraligy a je prakticky isté, že bude mať zastavenú činnosť. Pokutu za nedostatočnú usporiadateľskú službu by ale mohla dostať aj Sparta, pretože na striedačku Liberca po incidente niektorí fanúšikovia hádzali tégliky s pivom.

"Sú tam emócie, ale nechceme, aby sa toto stávalo. Aby ľudia hádzali niečo na striedačku alebo na ľad. Dúfam, že už to robiť nebudú," prial si kapitán domácich Michal Řepík.

Viac o téme: HC Sparta Praha Bílí Tygři Liberec Michal Moravčík Oscar Flynn
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Robert Rampa, Petr
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy