Slováci mieria do baráže: V boji o MS nás čaká mimoriadne ťažký oriešok

David Misovych (Slovensko) v zápase prvého kola II. fázy kvalifikácie MS 2025 v hádzanej mužov medzi Slovenskom a IzraelomDavid Misovych (Slovensko) v zápase prvého kola II. fázy kvalifikácie MS 2025 v hádzanej mužov medzi Slovenskom a Izraelom Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

TOPOĽČANY - Slovenskí hádzanári sa priblížili k účasti na MS 2025. Mužstvo trénera Fernanda Guricha zvládlo aj odvetný duel prvého kola II. fázy kvalifikácie, v ktorom zdolalo Izrael 26:24. V májovej baráži sa Slováci stretnú s favorizovaným Poľskom.

Slováci mohli v prvom dejstve odskočiť súperovi na väčší rozdiel. Pozíciu im pripravil 12 zákrokmi brankár Igor Čupryna, no jeho spoluhráči v ofenzíve nedokázali rozhodnúť o postupe.

"Bolo to zaujímavé, že sme viedli o štyri góly, no Izraelčania stále bojovali a zrazu to bolo opäť o gól alebo remíza. Nevzdávali sa a bol to naozaj vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre nás.

Boli sme lepšie kondične pripravení, Izraelčania to odohrali v menšom počte hráčov a myslím si, že to rozhodlo. Podržal nás výborný Igor v bránke, fanúšikovia nás celý zápas povzbudzovali a postup je také spoločné dielo," uviedol kapitán Ľubomír Ďuriš.

Slováci neboli príliš spokojní s hrou v úvodnom stretnutí, v ktorom získali iba tesný náskok do odvety. Tomu realizačný tím prispôsobil aj predzápasovú prípravu.

"My sme si chyby z piatka ukázali, mali sme problémy s ich pivotom. Povedali sme si to už pred prvým duelom, no vždy došlo k nejakým chybám, pivot dostal loptu a na tom sme horeli. Fernando si hneď po zápase pozrel video trikrát, následne sme si sadli a povedali, čo sme dodržali a čo nie.

Vedeli sme, že nemajú veľa streľby z diaľky, tomu sme prispôsobili obranu. Snažili sme sa to držať a mali sme celý zápas pod kontrolou. Jediná škoda je, že keď sme ubránili, následne sme nevedeli premeniť šance," povedal asistent trénera Pavol Polakovič.

Dôležitým článkom brankár Čupryna

Dôležitým článkom slovenského úspechu bol brankár Čupryna. Ten sa blysol už v druhom polčase úvodného stretnutia a výborný výkon predviedol aj v odvete. V zápase predviedol 19 zákrokov a zlikvidoval päť z desiatich 7 m hodov.

"Boli to veľmi ťažké a nervózne zápasy. V prvom sme si mohli vypracovať oveľa väčší gólový rozdiel, čo sa nám však nepodarilo. Vedeli sme, že dnes to bude úplne iný zápas, v ktorom vyhrá tím, ktorý urobí menej chýb. Nie je to iba moja zásluha, ale aj zásluha všetkých hráčov a fanúšikov," poznamenal brankár Tatranu Prešov.

Slovenskí hádzanári sa priblížili k prvej účasti na svetovom šampionáte od MS 2011 vo Švédsku, kde obsadili 17. miesto. Ich súperom bude Poľsko a líder šatne si uvedomuje silu svojho súpera.

"Myslím si, že tréner nás bude nabádať, aby sme pokračovali v začatej práci. Vieme, kde je Poľsko, kde sme my. Pripravíme sa najlepšie, ako vieme. Dúfam, že ďalšie veci zlepšíme, v tom dvojzápase nemáme čo stratiť, ale môžeme iba prekvapiť," doplnil Ďuriš.

Úvodný duel baráže by sa mal odohrať 9. mája na palubovke Poľska, dejisko odvety na Slovensku je v štádiu riešenia.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Izrael Slovensko Pavol polakovič Ľubomír Ďuriš Fernando Gurich
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy