Čo je veľa, to je veľa: Tréner v Česku si nezamkol ústa, za ohyzdné slová bude kruto pykať

Tréner FK Jablonec Petr RadaTréner FK Jablonec Petr Rada Zdroj: TASR – Jakub Kotian

PRAHA - Tréner futbalistov pražskej Dukly Petr Rada dostal od disciplinárnej komisie rekordný osemmesačný trest za rasistickú urážku pri stretnutí 17. kola druhej ligy proti Zbrojovke Brno.

Bývalý kouč českej reprezentácie tak nesmie pôsobiť na lavičke do konca aktuálnej sezóny ani v priebehu takmer celej jesennej časti nadchádzajúceho ročníka, navyše zaplatí pokutu 80-tisíc českých korún (3 160 eur). Proti verdiktu sa môže odvolať. O bezprecedentnom treste informovala v tlačovej správe Ligová futbalová asociácia (LFA), ktorá riadi v Česku profesionálne súťaže.

Rada sa previnil v dueli úvodného jarného kola, ktorý skončil na Juliške 3:3. "Na základe správy technického delegáta LFA a tiež podľa záznamu z kamier bolo preukázané, že skutočne smeroval smerom k lavičke Zbrojovky Brno urážku s rasistickým podtextom," uviedol predseda komisie Richard Baček.

Bývalý reprezentačný obranca a kouč Teplíc, Jablonca, Liberca alebo oboch pražských "S" je v priebehu svojej trénerskej kariéry opakovane trestaný disciplinárnou komisiou. Naposledy v októbri dostal trojzápasový dištanc a pokutu 30-tisíc CZK (1 185 eur) za to, že počas stretnutia v Chrudime sa vyhrážal asistentovi rozhodcu Tomášovi Mokruschovi.

Viac o téme: Dukla Praha Petr Rada
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy