Šanca na osmičku po 12 rokoch: Prešovčanov čaká skúška v žeravom maďarskom ohni

Hádzanári Tatrana PrešovHádzanári Tatrana Prešov Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

BUDAPEŠŤ - Hádzanári Tatrana Prešov nastúpia v sobotu na prvý zápas štvrťfinále Európskeho pohára na palubovke FTC-Green Collect Budapešť. Slovenský vicemajster sa medzi osem najlepších v niektorej z európskych pohárových súťaží prebojoval po 12 rokoch.

"Určite nás čaká veľmi náročný súper, ktorý má dobre poskladané družstvo a vďaka kvalite maďarskej súťaže má možnosť hrať lepšie zápasy. V kádri disponuje variabilnými hráčmi, ktorí vedia zahrať na viacerých pozíciách. Na každom poste disponuje Ferencváros kvalitou. Musíme ísť do toho naplno a pokúsiť sa o čo najlepší výsledok. Rozhodujúce budú viaceré faktory ako napríklad výkony brankárov, kto dá viac ľahkých gólov, kto urobí menej technických chýb," povedal pre slovakhandball.sk prešovský kouč Pavol Jano.

V kádri Ferencvárosu je najväčšou hviezdou skúsený maďarský reprezentant a tvorca hry Máté Lékai. Jeho súčasťou je aj Slovák Jakub Mikita, ktorý je pilier obrany priebežne štvrrtého tímu tabuľky maďarskej ligy. "Doma chceme jednoznačne vyhrať. Myslím si, že je to hrateľný súper a pokiaľ dokážeme na ihrisku predviesť to, na čom sa dohodneme a čo si pripravíme, tak šance na postup sú z môjho pohľadu reálne," uviedol Mikita.

Ferencváros sa medzi osem najlepších tímov dostal cez cyperský Parnassos Strovolou (44:25, 40:22, oba duely v Budapešti), švajčiarsky BSV Bern (29:33, 33:24) a turecký Besiktas Safi Cimento Istanbul (34:32, 39:36).

V kontinentálnej pohárovej súťaži číslo tri má rovnakú bilanciu ako Prešov, ktorý v doterajších šiestich vystúpeniach tiež našiel len jedného premožiteľa - v prvom osemfinále podľahol islandskému FH Hafnarfjördur 30:35. V dvoch predchádzajúcich kolách proti islandským protivníkom mal Tatran zakaždým výhodu domáceho prostredia v oboch stretnutiach.

Odveta štvrťfinále je na programe 30. marca o 18.00 h v Prešove.

Európsky pohár muži - prvý zápas štvrťfinále
sobota 23. marca o 20.00 h:
FTC-Green Collect Budapešť - Tatran Prešov
rozhodujú: Aleksandrs Radčenko, Ralfs Persis (obaja Lot.)

Viac o téme: Európsky pohár Pavol Jano HK Tatran Prešov FTC-Green Ferencváros Collect
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy