Sezóna sa sotva skončila a už dorazila zlá správa: Fanúšikovia lyžovania sa určite nepotešia

Švajčiarsky lyžiar Marco OdermattŠvajčiarsky lyžiar Marco Odermatt Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

ZÜRICH - Z ambiciózneho projektu lyžiarskych zjazdov pod Matterhornom zatiaľ zišlo.

Preteky na novej trati zo švajčiarskeho Zermattu do talianskej Cervinie minimálne pre budúcu sezónu vypadli z kalendára Svetového pohára. Švajčiarsky a taliansky zväz sa na tom dohodli s Medzinárodnou lyžiarskou federáciou FIS. Plánované zjazdy v tejto destinácii sa v SP zatiaľ nikdy neuskutočnili, dvakrát boli zrušené.

Premiéru pripravenú na jeseň 2022 zhatil nedostatok snehu na spodnej časti trate. V práve uplynulej sezóne už bolo v novembri snehu dosť, ale na všetky štyri vypísané preteky sa účastníci chystali márne.

Muži doplatili na prívaly snehu a vietor. Ženy nepustil ani do jedného zjazdu silný vietor. Na prelome novembra a decembra býva v tejto oblasti zlé počasie, takže FIS presviedčala usporiadateľov, aby zvolili neskorší termín. To organizátori odmietli, pretože v hlavnej lyžiarskej sezóne by nemali dostatok ubytovacích kapacít pre pretekárov Svetového pohára a ich tímy.

Pre budúci ročník elitného seriálu riešenie nenašli. "Medzinárodná lyžiarska federácia a švajčiarsky a taliansky zväz sa rozhodli, že v sezóne 2024/25 sa v Zermatte-Cervinii neuskutoční žiadny zjazd Svetového pohára," uviedol v tlačovej správe šéf švajčiarskeho lyžovania Diego Züger.

Viac o téme: FIS Svetový pohár Matterhorn Diego Züger
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy