Vedenie NBA sa s vinníkmi potýčky nemaznalo: Takýto trest by nechcel vyfasovať žiaden hráč

Kris Dunn (vľavo) v ostrom súboji o loptuKris Dunn (vľavo) v ostrom súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Rick Bowmer

NEW YORK - Vedenie NBA potrestalo rozohrávača Utahu Krisa Dunna a krídelníka domáceho Houstonu Jabariho Smitha za potýčku v sobotňajšom vzájomnom zápase susedov v tabuľke.

Dunn ako iniciátor príde o dva zápasy zámorskej basketbalovej súťaže, Smithovi liga vymerala stop na jeden duel. Incident sa odohral krátko po začatí druhej štvrtiny v podkošovom priestore, keď bola ešte lopta na druhej strane ihriska.

Dunn vyvolal strkanicu držaním súperovho dresu a v vzniknutej mele sa pokúsil Smitha zasiahnuť päsťou. Hráčov od seba oddelili rozhodcovia a potom aj ostatní aktéri stretnutia. Obom udelili technickú chybu a vylúčili ich.

Houston, ktorý sa v tabuľke Západnej konferencie drží pred Utahom na prvom nepostupovom mieste do predkola play-off, v tej chvíli viedol drvivo 47:21. Zápas nakoniec vyhral 147:119 a pripísal si ôsme víťazstvo za sebou.

Dunn bude chýbať Utahu v zápasoch s Dallasom a San Antoniom. Smith, ktorý je s priemerom 13,4 bodu štvrtým najlepším strelcom Houstonu, vynechá duel s Portlandom. Obaja nebudú v čase suspendácie poberať plat.

Viac o téme: NBA Kris Dunn Jabari Smith
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/ClutchPoints
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy