Najhorší hráč Serie A a podvodník: Olympijský víťaz bude teraz pykať za svoj prešľap

Brazílsky futbalista Gabriel BarbosaBrazílsky futbalista Gabriel Barbosa Zdroj: SITA/AP/Jorge Saenz

SAO PAULO - Brazílsky futbalový reprezentant Gabriel Barbosa dostal dvojročný zákaz činnosti za pokus o podvod pri dopingovej skúške. 27-ročného útočníka Flamenga potrestal národný antidopingový tribunál. Informovala o tom agentúra AP.

Barbosa, ktorý má za sebou nevydarené angažmán v Intere Miláno, sa previnil vlani v apríli počas sústredenia Flamenga. Zatiaľ čo jeho spoluhráči sa podrobili testom pred začiatkom dopoludňajšieho tréningu, olympijský víťaz z roku 2016 z Ria namiesto kontroly odišiel na obed.

Po obštrukciách odovzdal nádobku so vzorkou moču otvorenú a komisárom povedal, že je to jeho posledná kontrola. Trest mu vyprší v apríli budúceho roka.

Futbalista prezývaný Gabigol bol považovaný za veľký talent. V roku 2016 prestúpil zo Santosu do Interu Miláno za takmer 30 miliónov eur, v Taliansku sa ale nepresadil a bol vyhlásený za najhoršieho hráča Serie A. Napriek hosťovaniu v Benfice Lisabon a Santose sa dostal do Flamenga, kde sa stal obávaným strelcom. S tímom vyhral okrem iného dvakrát Pohár osloboditeľov.

S brazílskou reprezentáciou získal v roku 2021 striebro na Cope América. V národnom tíme má bilanciu 18 zápasov a päť gólov.

Viac o téme: Brazília Flamengo Gabriel Barbosa
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy