Choroba hráča alebo stávkarský škandál? Vedenie NBA si silno posvieti na mladého chlapca

Torontský center Jontay PorterTorontský center Jontay Porter Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

TORONTO - Torontského basketbalistu Jontaya Portera vyšetruje vedenie NBA kvôli podozrivým stávkam. Dvadsaťštyriročný hráč, ktorý má s Raptors dvojcestnú zmluvu na 415-tisíc dolárov, vynechal posledné dva zápasy z osobných dôvodov.

Podľa ESPN sa predstavitelia zámorskej ligy zaujímajú o Porterovo vystúpenie v stretnutiach proti Los Angeles Clippers 26. januára a proti Sacramentu 20. marca. Pred oboma zápasmi išiel zvýšený počet stávok na to, že mladší brat úradujúceho šampióna NBA s Denverom Michaela Portera Jr. nedosiahne určitý počet bodov, doskokov a asistencií.

V januárovom zápase odohral Porter len 4:24 minúty, kým z neho odstúpil, pretože si vraj obnovil niekoľko dní staré zranenie oka. V zápase nezaznamenal ani bod, pripísal si tri doskoky a jednu asistenciu. V nedávnom dueli proti Sacramentu nestrávil na palubovke ani tri minúty a mal dva doskoky. Podľa vyjadrenia klubu ho z hry vyradila choroba.

Porter neprešiel draftom, ale v roku 2020 podpísal zmluvu s Memphisom, za ktorý odohral iba 11 zápasov. Do NBA sa znova pozrel až v tejto sezóne. v ktorej má bilanciu 26 zápasov s priemermi 4,4 bodu, 3,2 doskoku a 2,3 asistencie.

Viac o téme: NBA Toronto Raptors Jontay Porter
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy