Zranenie si vynútilo potrebnú zmenu: Slovensku prišla pomôcť skúsená futbalistka

Alexandra Bíroová a hráčka Islandu Gunnhildur JónsdóttirováAlexandra Bíroová a hráčka Islandu Gunnhildur Jónsdóttirová Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

SENEC - Slovenské futbalové reprezentantky sa na veľkonočný pondelok stretli v Senci a úvodný tréning sa niesol najmä v znamení prípravy na dva úvodné duely kvalifikácie o postup na ME 2025.

Už v piatok 5. apríla nastúpia v NTC Senec o 15.00 h proti Izraelu. O štyri dni neskôr 9. apríla sa predstavia v Glasgowe proti favoritkám 2. skupiny zo Škótska. Tréner slovenských futbalistiek musel ešte pred samotným zrazom riešiť zmenu v nominácii.

"Pre nepríjemné zranenie vypadla Sara Kršiaková a na jej miesto som sa rozhodol zavolať Alexandru Bíróovú, ktorá pauzovala pre materské povinnosti, ale už je späť. Teší ma však fakt, že všetky ostatné dievčatá prišli na zraz v dobrej nálade, ale najmä zdravotne v poriadku," povedal pre futbalsfz.sk Peter Kopúň.

Nejde o jedinú posilu

Do Senca dorazila aj skúsená obrankyňa Jana Vojteková: "Doma som si troška užila veľkonočné jedlo, ale teraz je už čas sústrediť sa na dobrý štart v kvalifikácii. Najskôr nás čaká Izrael a ten je pre nás akousi neznámou. Tréneri nám však určite predstavia podrobnú analýzu ich hry."

Na poslednom februárovom zraze chýbala útočníka Cincinnati Bearcats Laura Žemberyová pre zranenie. V pondelok sa už hlásila s tým, že je fit a pripravená pomôcť. "Teším sa, že som opäť medzi dievčatami. Cesta bola síce dlhá, ale som rada, že môžem byť opäť v národnom tíme," uviedla pre SFZ.

Viac o téme: Kvalifikácia ME 2025 Slovenská ženská futbalová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy