Tak toto bude poriadna výzva: Slovenskí futbalisti spoznali súperov na ME

Na snímke reprezentanti Slovenska do 17 rokovNa snímke reprezentanti Slovenska do 17 rokov Zdroj: Instagram/sfzofficial

AYIA NAPA - Slovenskí futbalisti do 17 rokov sa na záverečnom turnaji ME predstavia v C-skupine spoločne s Talianskom, Švédskom a Poľskom. Rozhodol o tom stredajší žreb v cyperskom stredisku Ayia Napa.

Šampionát sa uskutoční na Cypre od 20. mája do 5. júna, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do štvrťfinále. Mladí Slováci skončili vo svojej kvalifikačnej skupine 4 na 2. mieste za Ukrajinou, keď dokázali zdolať Švajčiarsko a Grécko.

Naposledy sa na európskom šampionáte predstavili ešte v roku 2013. Účasť vtedy mali istú, keďže Slovensko organizovalo záverečný turnaj. Cez kvalifikáciu postúpili naposledy v roku 2000.

Organizátor ME Cyprus bude hrať v A-skupine s Ukrajinou, Srbskom a Českom. "Béčko" tvoria Dánsko, Rakúsko, Chorvátsko a Wales. V D-skupine "smrti" sa ocitli Francúzsko, Portugalsko, Španielsko a Anglicko.

Tréner SR 17 Branislav Fodrek považuje skupinu za ťažkú. Tvrdí však, že jeho zverenci nie sú bez šance na postup. "Nemal som pred žrebom vytypované tímy, ktoré by som chcel do skupiny. Z hľadiska atraktivity by možno bol zaujímavý domáci Cyprus, pri ktorom je predpoklad, že by na zápas mohol prísť plný štadión,“ uviedol Fodrek pre oficiálnu webovú stránku Slovenského futbalového zväzu.

Nie sme bez šance

Menoslov súperov v základnej C-skupine berie 43-ročný kouč ako fakt. "Na majstrovstvách Európy si už súperov nevyberáte, hlavne, keď vidíme zloženie D-skupiny... Napokon sme dostali troch súperov, ktorí vyhrali svoje kvalifikačné skupiny. Samozrejme, vieme, že favoritmi v našej skupine sú skôr iné mužstvá, ale bez šance nie sme ani my.

Ani pred druhou fázou kvalifikácie sme neboli v pozícii favoritov. Do Elite Round sme však šli v tichosti a s pokorou, a napokon sme z tejto pozície dokázali postúpiť. Na ME na našich súperov sa takisto dobre pripravíme a pôjdeme zabojovať v silnej konkurencii o čo najlepší výsledok," dodal Fodrek.
 


Žreb finálového turnaja ME do 17 rokov:

 

 

A-skupina: Cyprus, Ukrajina, Srbsko, Česko
B-skupina: Dánsko, Rakúsko, Chorvátsko, Wales
C-skupina: Taliansko, Švédsko, SLOVENSKO, Poľsko
D-skupina: Francúzsko, Portugalsko, Španielsko, Anglicko

Viac o téme: UEFA Slovensko SFZ Slovensko U17 Branislav Fodrek
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Instagram/sfzofficial
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy