FOTO Čo domrvili, to museli napraviť: Socha Kobeho Bryanta prešla operačným zákrokom

Odhalenie sochy Kobeho Bryanta pred Crypto.com arénou v Los AngelesOdhalenie sochy Kobeho Bryanta pred Crypto.com arénou v Los Angeles Zdroj: SITA/AP/Eric Thayer

LOS ANGELES - Sochu bývalého amerického basketbalistu Kobeho Bryanta pred domovskou arénou klubu NBA Los Angeles Lakers museli upravovať. Mramorový podstavec obsahoval niekoľko preklepov v texte a aj iné menšie nedostatky.

Socha zachytáva okamih z januára 2006, keď Bryant v zápase proti Torontu zaznamenal osobný rekord 81 bodov. Na podstavci opravili mená niekdajších hráčov NBA Josého Calderona a Von Wafera. Zmenená bola aj kópia Bryantovho podpisu z "Kobe 24" na "Kobe", keďže na soche má legendárny hráč Lakers číslo 8, ktoré nosil do sezóny 2005/06.

 

 

Bryant, ktorý odohral celú svoju 20-ročnú kariéru v drese Lakers, tragicky zahynul 26. januára 2020 po páde vrtuľníka neďaleko Los Angeles. Spoločne s ním zomrela aj jeho 13-ročná dcéra Gianna a ďalších sedem ľudí. Bryant sa stal šiestym hráčom Lakers, ktorému postavili na Star Plaza sochu, klub pripravuje ešte ďalšie dve. Informácie priniesla agentúra AP.

Viac o téme: Kobe Bryant Los Angeles Lakers Crypto.com Arena
  • Autor: © Zoznam/
  • X/mcten
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy