Bojujú o prvý titul v klubovej histórii: Volejbalistky Nitry neuspeli v druhom finále v Bratislave

Na snímke radosť hráčok Slávia Kooperativa EUBANa snímke radosť hráčok Slávia Kooperativa EUBA Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

BRATISLAVA - Volejbalistky Slávie Kooperativa EUBA vyrovnali stav série finále play off Niké extraligy na 1:1. Obhajkyne titulu zdolali v nedeľnom druhom dueli na domácej palubovke Volley project UKF Nitra 3:1. Séria sa hrá na tri víťazstvá.

Víťazky dlhodobej časti z Nitry sa usilujú o prvý titul v klubovej histórii, Slávia ich má na konte rekordných 21 a celkovo 30 vrátane federálnych. Tretí zápas je na programe v utorok 23. apríla o 18.00 h v Nitre.

finále play off Niké extraligy - druhý zápas /na 3 víťazstvá/:

Slávia Kooperativa EUBA - Volley project UKF Nitra 3:1 (-18, 23, 19, 18)
105 minút, rozhodovali: Schimpl a Andrejčák, 200 divákov

Slávia: Cibulová 5, Hašková 14, Földesiová 4, Furdová 3, Matalíková 14, K. Slivková 4, liberka Magdinová (Siládiová 15, S. Slivková 0, Pavlíková 1)

UKF: Sedláčková 3, S. Dlhošová 2, Anny 9, Kvasnová 6, Bodnárová 14, Lopes 11, liberka Justhová (Valentová 7, Bobáňová 2, Laučíková 1, Matejovová 1)

/stav série: 1:1/

Hlasy po zápase /zdroj: svf.sk/:

Jakub Brečka, tréner Slávie Kooperativa: "Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí si našli cestu do haly. Vytvorili výbornú atmosféru, hodnú finále extraligy. Gratulujem svojmu tímu, že vyrovnal sériu s Nitrou na 1:1 na zápasy. Budem sa opakovať. Zápas rozhodli dve základné činnosti - prvý kontakt. Na jednej strane servis a prihrávka, kde sme boli o niečo lepší. Hlavne v druhej polovici zápasu. Sme chvíľu šťastní, ale už teraz musíme mať v hlavách tretí duel, ktorý sa odohrá v utorok v Nitre."

František Bočkay, tréner Volley project UKF: "Nebol to náš dobrý deň. Ukázala sa sila domáceho prostredia. Súper nás rozservoval a neprihrávali sme dobre. Nevedeli sme sa presadiť. Na zápas sa pozrieme a budeme to riešiť pred tretím zápasom."

ďalší program:

tretí zápas: Nitra - Slávia (23. apríla, 18.00)

štvrtý zápas: Slávia - Nitra (25. apríla, 18.00)

prípadný piaty zápas: Nitra - Slávia (27. apríla, 19.00)

Viac o téme: Volley project UKF Nitra František Bočkay Jakub Brečka Slávia Kooperativa EUBA
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy