Bitka v kabíne? Tréner Spišiakov reaguje na absenciu Melicherčíka, vyjadril sa aj brankár

Na snímke druhý sprava tréner Spišskej Novej Vsi Vlastimil Wojnar pár minút pred koncom v druhom finálovom zápase play-off hokejovej Tipos extraligyNa snímke druhý sprava tréner Spišskej Novej Vsi Vlastimil Wojnar pár minút pred koncom v druhom finálovom zápase play-off hokejovej Tipos extraligy Zdroj: TASR/František Iván

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti Spišskej Novej Vsi ukončili sezónu druhým miestom a po jasne prehratom finále zavládol na Spiši smútok.

Historicky prvé finále v slovenskej najvyššej súťaži nedokázali premeniť na zlaté medaily a zo zisku titulu sa radujú hráči Nitry. Tí triumfovali v sérii až príliš jednoznačne 4:0 a hráči trénera Vlastimila Wojnara nevedeli reagovať na rozbehnutý vlak spod Zobora. 

Český tréner, ktorý po striebornej sezóne dáva "rysom" zbohom, reagoval na finálovú prehru prostredníctvom klubového webu.

"Samozrejme, máme zmiešané pocity. Boli sme v sérii od titul a človek nikdy nevie, kedy sa mu to v kariére zase podarí. Titul sa nevyhráva každý rok a aj keď sme k nemu mali blízko, človeka to v prvej chvíli mrzí. Ale s odstupom času si asi všetci uvedomíme, čo sa nám podarilo, nielen v play-off, ale aj v základnej časti," uviedol kouč, ktorý sa v novom ročníku postaví na lavičku extraligových Vítkovíc. 

Na snímke vľavo tréner Galéria fotiek (3) Tréner SNV Vlastimil Wojnar oslavuje postup do finále Zdroj: TASR/František Iván

Na Spiši pôsobil tri roky a do mesta, ktoré ožilo hokejom, doniesol dva cenné kovy. "Snažili sme pracovať každý deň na 100 %. Nielen ja, ale všetci ľudia, ktorí v klube fungujú od mojich asistentov (Vláda Záborského, Martina Salugu) GM Riša Rapáča alebo športového manažéra Rada Heizera. To, že to dvakrát za sebou vyšlo na medailu, je, samozrejme, skvelé, a sme za to veľmi radi. Kvôli mestu, vedeniu klubu a najmä fanúšikom, ktorí sú tu jednoducho neskutoční," zhodnotil svoj angažmán Wojnar. 

Klub pod jeho vedením dominoval z veľkej časti v základnej časti, v play-off postupne vyradili Banskú Bystricu a majstrovské Košice. Na cenný grál ale nedosiahli.

Finálovú sériu proti Nitre poznačil aj údajný konflikt v kabíne tímu. Po úvodnom dvojzápase na domácom ľade sa zo zostavy záhadne "vyparil" brankár Marceel Melicherčík a zo Spiša sa šírili chýry, že v kabíne došlo ku konfliktu. Wojnar celú záležitosť vysvetlil necelých 24 hodín po konci sezóny. 

"Počul som veľa vymyslených teórií od bitky v kabíne či konflikte s GM (rovnako, ako tomu bolo v čase menšej krízy po Vianociach, atď). Dôvod je veľmi jednoduchý. Marcel na jednom z pozápasových rozborov neuniesol kritiku svojho výkonu z mojej strany a v priebehu mítingu svojvoľne opustil kabínu bez toho, aby ho niekto k tomu vyzval.

Odchod okorenil výrazmi, ktoré sú do médií nepublikovateľné. Potom sme sa rozhodli, že ho na ďalšie zápasy nenominujeme. Myslím si, že kabína to vzala ako fakt a ďalej to nikto neriešil. Všetci sme sa snažili čo najlepšie pripraviť na zápasy v Nitre, takže toto bol jediný jeden dôvod, prečo sa Marcel neobjavil na súpiske pred tretím stretnutím série," uzavrel kauzu odchádzajúci tréner.  

Reakcia Melicherčíka

Na celú situáciu reagoval aj samotný Melicherčík. Ten patril počas celého ročníka k stabilným prvkom tímu okolo kapitána Branislava Rapáča a aj v play-off potvrdil, že je právom pasovaný za špičku v extralige. 

Na snímke vľavo Marcel Galéria fotiek (3) Brankár Spišiakov Marcel Melicherčík počas finálovej série Zdroj: TASR/František Iván

"Týmto by som chcel prebrať zodpovednosť za svoje správanie a uviesť veci na pravú mieru. Moja reakcia na trénera a opustiť meeting nebola profesionálna, správna a ani primeraná. Som len človek a mám svoje emócie a pocity. Všetci chceme vyhrávať, ako aj všetci robíme chyby, či už na ľade alebo mimo neho. 

 To, čo sa stalo ma naozaj mrzí, kvôli spoluhráčom, fanúšikom, sponzorom, klubu a aj kvôli mne. Po tých rokoch, čo som v klube pôsobil, by ma ani vo sne nenapadlo, že by to takto všetko skončilo. Bohužiaľ,  čas sa vrátiť nedá, a to, čo sa stalo sa stalo tak by som sa chcel aspoň takto ospravedlniť a zároveň aj poďakovať fanúšikom a všetkým ľuďom v SNV za fantastickú podporu. 

 Spoluhráčom za pomoc, lebo bez nich by som nič nedokázal, ľuďom, čo sa o nás pekne starali a, samozrejme, v neposlednom rade, aj Rišovi (Rapáčovi, generálny manažér, pozn. red.) za prejavenú dôveru v čase môjho pôsobenia v klube. Ďakujem a všetkým do budúcna prajem len to najlepšie," napísal Melicherčík v príspevku na Instagrame. 

 

 

Viac o téme: Marcel Melicherčík Vlastimil Wojnar
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Instagram/melichercik92
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy