VIDEO Naposledy mu to pretieklo pomedzi prsty: Sympatický Slovák krok od splnenia svojho sna

Na snímke kanoisti Csaba Zalka a Adam Botek po výhre v kategórii K2 muži na 500 m na prvých kvalifikačných pretekoch na Zemníku v BratislaveNa snímke kanoisti Csaba Zalka a Adam Botek po výhre v kategórii K2 muži na 500 m na prvých kvalifikačných pretekoch na Zemníku v Bratislave Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Už pred tromi rokmi bol blízko k splneniu olympijského sna. Slovenský rýchlostný kanoista Csaba Zalka však neuspel v internom rozstrele a tak do Tokia išiel Erik Vlček, ktorý vybojoval spoločne so Samuelom Balážom, Denisom Myšákom a Adamom Botekom bronz v K4 na 500 m. Teraz delí Zalku opäť iba krok od toho, aby mohol súťažiť pod piatimi kruhmi.

Spoločne s Botekom triumfovali v sobotu na bratislavskom Zemníku v K2 a prebojovali sa na májovú dodatkovú olympijskú kvalifikáciu v Szegede. Z Maďarska postúpi na OH 2024 v Paríži iba víťazná loď.

"Už pred sústredením v Afrike som mal tri malé ciele. Prvý bol dostať sa do K2 a mať singlovú výkonnosť, čo sa mi podarilo. Ďalší bol zvíťaziť doma v kvalifikačných pretekoch, môžem si odškrtnúť ďalšiu splnenú úlohu. Teraz je pred nami najväčšia výzva kvalifikovať sa na olympiádu v Paríži. Máme čas, aby sme ešte vyladili formu, no som veľmi spokojný, ako nám to s Adamom spolu ide," uviedol Zalka.

Priznal, že pred súbojom na Zemníku to bolo vyhrotené: "Snažil som sa sústrediť iba na svoje zábery a nevnímať súperov, ktorí išli vo vedľajšej dráhe. Teraz sme mali možnosť prvýkrát sa porovnať s elitnou loďou na Slovensku. Ťažko povedať, či by to  stačilo na víťazstvo v konkurencii Srbov, Lotyšov, Rusov, či Bielorusov."

Na Szeged, ktorý je spoločne s Duisburgom mekkou svetovej rýchlostnej kanoistiky, sa veľmi teší. "Szeged milujem, podľa mňa je tam najlepšia a najrýchlejšia dráha na svete. Je to blízko, nemusíme nikam ďaleko cestovať a poznáme tam takmer každého. Bude náročné vyhrať, no s Adamom dáme do toho všetko," povedal Zalka.

Viac o téme: Rýchlostná kanoistika Csaba Zalka
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy