Vážia si ho a on to veľmi dobre vie: Leverkusen rozhodol o budúcnosti jednej zo svojich opôr

Obranca Leverkusenu Jonathan TahObranca Leverkusenu Jonathan Tah Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LEVERKUSEN - Čerstvý nemecký futbalový šampión Bayer Leverkusen chce predĺžiť zmluvu s obrancom Jonathanom Tahom.

Ak sa to "farmaceutom" nepodarí, klub 28-ročného stopéra predá, aby v júli budúceho roka neodišiel zadarmo, ako voľný hráč po vypršaní zmluvy.

"Chceme s ním predĺžiť kontrakt. Sme klub, ktorý hráčov nepustí na voľný prestup. To znamená, že musíme predĺžiť zmluvu, inak budeme nútení Taha predať," povedal pre Sky výkonný riaditeľ Leverkusenu Fernando Carro. Záujem o Taha údajne prejavil Bayern Mníchov, ktorý hráči Leverkusenu zosadili z bundesligového trónu po 11 tituloch za sebou.

"S Jonathanom sme sa rozprávali, veľmi si ho vážime a on vie, že ho všetci chceme udržať v Leverkusene. Rešpektujeme však jeho želania a uvidíme, či napokon zostane," dodal Carro.

Tah oblieka dres "farmaceutov" od júla 2015, keď prišiel za 9,5 milióna eur z Hamburgeru SV. V prebiehajúcom ligovom ročníku odohral 28 stretnutí, v ktorých strelil štyri góly. Mužstvo španielskeho trénera Xabiho Alonsa v sobotu predĺžilo svoju sériu nezdolateľnosti už na 46 duelov, keď už istý majster zachránil remízu so Stuttgartom (2:2) v záverečných sekundách.

Viac o téme: Jonathan Tah Bayer 04 Leverkusen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy