Verejnoprávna televízia prišla o ďalšie vysielacie práva: Práva na EL a EKL má nový kanál

Na snímke futbalisti Slovana počas zápasu Európskej konferenčnej ligyNa snímke futbalisti Slovana počas zápasu Európskej konferenčnej ligy Zdroj: TASR/Jakub Kotian

PRAHA - Štvrtkové vysielanie európskych futbalových súťaží sa presunie z Českej televízie na Novu, ktorá získala práva na vysielanie Európskej a Konferenčnej ligy UEFA v budúcej sezóne.

Prenosy na Nova Sport 5 doplnia zápasy, ktoré bude prenášať Sport 1 a Sport 2. Priame prenosy tak budú kompletne na platených kanáloch. Vyplýva to z oznámenia Novy a ČT. Na presun dnes upozornil server Sport.cz.

"V súčasnej chvíli nemáme z európskych pohárov nič. Táto strata nás mrzí, ale o úspechu v tendri rozhodujú financie a ceny vysielacích práv rastú skokovo. V danom období ponúkneme divákom majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, majstrovstvá Európy v atletike, futbalové Euro a olympijské hry," povedal ČTK výkonný riaditeľ verejnoprávnej ČT sport Jiří Ponikelský.

Nova, ktorá už vysiela Ligu majstrov, by mala mať pre štvrtkové zápasy Európskej alebo Konferenčnej ligy na kanáli Nova Sport 5 právo prvej voľby. Nova Sport 5 je v ponuke O2 Slovakia, Telly, Skylink a Vodafone. Zvyšné zápasy potom ponúkne Sport 1 a 2 spoločnosti AMC Networks International – Central and Northern Europe.

Diváci sa podľa zástupcov Novy môžu tešiť na obvyklý servis zahŕňajúci komentované zápasy a atraktívne zápasové štúdiá. "Vo futbalových štúdiách sa opäť predstavia stáli experti, spoločne s novými posilami, ktoré predstavíme na štarte novej sezóny. K zápasom českého zástupcu budeme ponúkať maximálny servis v podobe nášho štábu, ktorý bude cestovať s tímom," uviedol šéf futbalovej sekcie Nova Sport Milan Štěrba.

Viac o téme: Európska liga ČT Sport Európska konferenčná liga Nova Sport 5
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy