VIDEO Ružomberčania stále nemôžu uveriť, čo sa stalo: O takomto pocite som len sníval

Na snímke futbalisti MFK Ružomberok sa tešia s trofejou po víťazstve vo finálovom zápase Slovnaft CupuNa snímke futbalisti MFK Ružomberok sa tešia s trofejou po víťazstve vo finálovom zápase Slovnaft Cupu Zdroj: TASR/Roman Hanc

KOŠICE - Futbalisti MFK Ružomberok sa stali víťazmi Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2023/2024.

V stredajšom finálovom zápase v Košickej futbalovej aréne zdolali FC Spartak Trnava 1:0 gólom Adama Tučného z nadstaveného času prvého polčasu. Pre Ružomberok je to po triumfe v roku 2006 historicky druhé prvenstvo v Slovenskom pohári, na pomyselnom tróne vystriedal práve Trnavu, ktorá zvíťazila v uplynulých dvoch ročníkoch.

Hlasy po zápase:

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: "Na tento zápas sme sa pripravovali asi mesiac. Tušil som, že to zvládneme a verili sme tomu. Všetci sme boli správne nastavení. Finále sa hrá na víťazstvo a to sme dokázali. V úvode na nás Trnava vybehla, máme mladý tím i stopérov. Boli tam nejaké situácie, Trnava vyvinula tlak. Hra sa potom vyrovnala, mali sme dobré pasáže."

Adam Tučný, útočník MFK Ružomberok, strelec víťazného gólu: "O takomto pocite som sníval, keď som večer išiel spať. Videl som, že dochádza k nedorozumeniu medzi hráčom a brankárom. Vletel som tam a už som potom iba potreboval šprintovať a poslať loptu do brány. V prvom polčase mali oba tímy šance, my aj oni, napokon sa nám v závere podarilo dať gól. Pred druhým polčasom sme vedeli, že nás zatlačia. Napokon sme to dobre ubránili a zvládli."

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava: "Veľmi to bolí. Bol som presvedčený, že sme našli recept na Ružomberok. Obetovali sme ligu, čo sa často stretáva s nepochopením fanúšikov i novinárov, no dali sme všetko do tohto jedného zápasu. Bol som si istý, respektíve takmer istý, že dokážeme súpera prekonať. Od prvej sekundy sme mali šance. Dnes naši hráči odohrali najlepší zápas proti Ružomberku pod mojím vedením. Ešte v prvom polčase sme mohli dať dva či tri góly. Je to veľká škoda."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: FC Spartak Trnava MFK Ružomberok Michal Gašparík Adam Tučný Ondřej Smetana
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Roman Hanc
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy