Ledecká srší sebavedomím: Budeme majstri sveta! Vyhráme všetky zápasy až do konca

Česká lyžiarka Ester LedeckáČeská lyžiarka Ester Ledecká Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

PRAHA - Česká lyžiarka a snowboardistka Ester Ledecká má aj po skončení sezóny nabitý program.

Na začiatku apríla sa pri prevzatí Trofeje Európskej únie stretla so španielskym kráľovským párom, vyskúšala si streľbu s nórskym biatlonistom a víťazom Svetového pohára Johannesom Thingnesom Böom a v najbližších dňoch sa chystá na majstrovstvá sveta v hokeji. Na  pondelkovej tlačovej konferencii uviedla, že českí reprezentanti domáci turnaj vyhrajú.

"Vyhráme. Budeme vyhrávať všetky zápasy až do konca," povedala Ledecká. "Dostala som pozvanie a podarí sa mi prísť na pár zápasov osobne. Už sa teším. Vychádza to parádne. Môj servisák má svadbu svojho syna a nemôžeme niekam vyjsť. Týždeň tu budem sledovať hokej," doplnila vnučka hokejového majstra sveta z roku 1972 Jana Klapáča. 

Trojnásobná olympijská víťazka Ledecká ukončila sezónu v marci v rakúskom Saalbachu, kde vyhrala záverečný superobrovský slalom. Na začiatku apríla prevzala z rúk španielskeho kráľovského páru Trofej Európskej únie. Ocenenie pre najlepšieho športovca z krajín EÚ sa v Španielsku udeľovalo prvýkrát, krajina ho zaviedla vzhľadom na svoje minuloročné predsedníctvo v Rade Európskej únie.

"Bola to veľmi zaujímavá skúsenosť. Najskôr sme sa stretli so španielskymi športovcami v agentúre, ktorá to spoluorganizovala. Potom sme išli do paláca, ale všetci hovorili len španielsky, takže som nevedela, čo sa dialo. Ukazovali nám rôzne nástupy.

Bola som milo prekvapená, že španielsky kráľ a kráľovná sú hrozní sympoši. S kráľom sme si pokecali, že máme obaja radi Sierra Nevadu. Absolvovala som tam dve majstrovstvá sveta, tak sme si povedali, ako to tam je fajn," povedala

Bö mi dýchal na krk

Tiež sa počas návštevy Courcheveli v Ski Clinic Richarda Millea stretla s množstvom ďalších športovcov vrátane päťnásobného víťaza Svetového pohára v biatlone Johannesom Thingnesom Böom. Pod jeho dohľadom si skúsila aj streľbu.

"Myslím, že mi to nakoniec išlo celkom dobre. Hlavne, keď mi nestál za chrbtom. Bola som nervózna, keď mi dýchal za krkom a furt sa hrozne smial. Keď bol kúsok obďaleč, išlo mi to lepšie. Rady ale dával dobré. Ako kouča by som ho brala. Nechcem nič načínať, ale čo keby," dodala s úsmevom Ledecká.

Viac o téme: Ester Ledecká MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy