MS V HOKEJI 2024 V NHL mu nedokážu dať gól: Famózny výkon českého brankára, Fíni boli z neho zúfalí

Lukáš Dostál likviduje samostatný nájazd Mikaela GranlundaLukáš Dostál likviduje samostatný nájazd Mikaela Granlunda Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Českí hokejisti vstúpili do domácich majstrovstiev sveta výhrou nad Fínskom 1:0 po samostatných nájazdoch.

V rozstrele rozhodol pred 17.413 divákmi v pražskej O2 arene útočník Ondřej Kaše, víťazstvo potvrdil premeneným nájazdom aj kapitán Roman Červenka. Brankár Lukáš Dostál vychytal vo svojom štvrtom stretnutí v národnom tíme premiérové čisté konto.

Hlasy aktérov po zápase:

Radim Rulík (tréner ČR): „My sme sa na to stretnutie starostlivo chystali. Bol to poriadne ťažký zápas, ale to tu bude každý. Z predchádzajúcich stretnutí sme vedeli, čo nebolo z našej strany optimálne, zamerali sme sa na to, ale je to práca na celý turnaj. A my sme pripravení na tom pracovať. Všetci sme radi, že zápas sme dnes zvládli. Veľmi slušný tímový výkon, výborný, obetavý a podporený vynikajúcim gólmanom. Sme šťastní, že sme neprehrali, ale je to iba vstup do turnaja. A už sa začína príprava na ďalšie stretnutie."

Ondřej Kaše (útočník ČR): „Bolo to ťažké. Cez prestávky sme si v kabíne hovorili, že stále musíme hrať rovnaký hokej, že nám to tam padne a gól dáme. Jeden sme na konci druhej tretiny naozaj dali, bohužiaľ, nám ho ale neuznali . Je aspoň dobré, že nakoniec máme o jeden bod viac ako Fini. Myslím si, že sme si ho zaslúžili. góly, našťastie, Dosty (Lukáš Dostál) za seba nič nepustil a je to výhra na nájazdy."

Roman Červenka (kapitán ČR): „Bol to boj o stredné pásmo. Nikto nechcel urobiť chybu, takže to bola skôr bitka. Mali sme dobrú prvú tretinu, išli nám nohy a bol tam aj tlak. Snažili sme sa hrať jednoducho. Chceli sme dávať rýchle puky, vedeli sme, že je to potrebné. A skúsiť napádať, keď to pôjde. A keď nie, tak dobre hrať stredné pásmo, čo hrajú oni. nedali nejaký gól a nevyhrali za tri body. Ale dva body pre ten dobrý štart berieme."

Ondřej Palát (útočník ČR): „Pre nás je ten víťazný vstup do turnaja super. Republika nám veľmi neverí, ale my sme ukázali, že môžeme hrať proti Fínsku a vyhrať. Skvele chytal Lukáš Dostál. Poznám ho z NHL – vždy, keď proti nemu hráme v bránke Anaheimu, nemôžeme dať gól.

David Tomášek (útočník ČR): „Bola tu super atmosféra, myslím, že to na nás trochu dýchlo. Je to veľmi dôležité víťazstvo. Aj napriek tomu neuznanému gólu, ktorý mal podľa môjho platiť, sme našli cestu, zostali trpezliví a som veľmi rád, že sme to zvládli. Bolo dôležité, že sme sa z toho neporobili. Ukázali sme tímovosť a srdce, vydali sme sa na krv."

Viac o téme: Česko Ondřej Palát Lukáš Dostál
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy