Kým sa rozkukali, bolo hotovo: Dortmund zažil okamžité vytriezvenie po rozprávke v Lige majstrov

Sklamaný Marius WolfSklamaný Marius Wolf Zdroj: SITA/AP/DPA/Uwe Anspach

MÖNCHENGLADBACH - Futbalisti Eintrachtu Frankfurt si zaistili účasť v budúcom ročníku Európskej ligy.

Stačila im na to remíza na ihrisku Mönchengladbachu 1:1, po ktorej už na šiestom mieste nemôžu byť predstihnutí. Kolín nad Rýnom oddialil hrozbu priameho zostupu výhrou nad Unionom Berlín 3:2, hoci ešte štyri minúty pred koncom prehrával.

V Mönchengladbachu začali lepšie domáci vďaka gólu Hacka už v 9. minúte. Francúz Ebimbe, ktorý hosťovanie z PSG premenil na prestup, ale ešte do prestávky vyrovnal a napravil svoje zaváhanie pri súperovom góle. Český útočník Tomáš Čvančara prišiel v drese domácej Borussie na trávnik rovnako ako pred týždňom až v druhom polčase.

Kolín nad Rýnom v priamom súboji dvoch ohrozených tímov doma s Unionom Berlín inkasoval dvakrát počas úvodných dvadsiatich minút a jeho zostup po piatich rokoch medzi elitou sa zdal byť neodvratný. Domáci to ale nevzdali, podarilo sa im vyrovnať a v tretej minúte nadstavenia strelil Downs víťazný gól. Alex Král po slabom výkone v minulom kole nebol tentoraz ani medzi náhradníkmi berlínskeho tímu.

Do Konferenčnej ligy má najbližšie Freiburg, ktorému momentálne patrí siedme miesto. Tréner Streich by sa po dvanástich rokoch na jeho lavičke chcel lúčiť postupom do pohárovej Európy, ale v poslednej dobe sa jeho zverencom doma vôbec nedarí. Sú tam už sedem stretnutí bez víťazstva. Japonec Doan im síce presnou hlavičkou proti Heidenheimu zariadil vedenie, ale Sessa rýchlo vyrovnal.

Do hry o posledné miesto v Európe sa prihlásil Werder Brémy vďaka remíze 1:1 v Lipsku, Domáci Seiwald smolne hlavičkoval do vlastnej siete. Do druhého polčasu ale nastúpil Slovinec Šeško a vyrovnal. Gól dal v šiestom ligovom zápase v rade.

Bundesliga - 33. kolo:
1. FC Kolín - 1. FC Union Berlín 3:2 (1:2)
Góly: 45. Kainz (z 11 m), 87. Tigges, 90.+3 Downs - 15. Knoche, 19. Volland (z 11 m)

Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Góly: 9. Hack - 35. Dina Ebimbe

RB Lipsko - Werder Brémy 1:1 (0:1)
Góly: 61. Šeško - 35. Seiwald (vl.)

SC Freiburg - 1. FC Heidenheim 1:1 (1:1)
Góly: 29. Doan - 38. Sessa

FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund 3:0 (3:0)
Góly: 19. a 23. Lee Jae-Sung, 12. Barreiro

Viac o téme: Werder Brémy Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach FSV Mainz 05 Eintracht Frankfurt RB Lipsko