VIDEO Voľný deň pre Lea Messiho: Argentínsky kúzelník zostal potichu, otočku zariadili iní

Lionel Messi pri driblinguLionel Messi pri driblingu Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Graham Hughes

MONTREAL - Lionel Messi prvýkrát v sezóne zámorskej ligy MLS neskóroval ani si nepripísal asistenciu, víťazná séria futbalistov Miami sa napriek tomu nezastavila.

Inter pritom v Montreale prehrával 0:2, nakoniec ale oslavoval piatu výhru za sebou (3:2), jeho neporaziteľnosť trvá sedem zápasov a ďalej kraľuje celej súťaži.

Messi v predchádzajúcich ôsmich odohraných zápasoch v sezóne MLS zaznamenal 10 gólov a 12 asistencií, tentoraz pri premiérovom štarte v Kanade žiadny zápis nepridal. V zápase pritom hýril aktivitou, ale jeho tím od 32. minúty prehrával a stretnutie sa paradoxne začalo lámať vo chvíli, keď Messi na ihrisku nebol.

V závere prvého polčasu najskôr strávil niekoľko minút na trávniku v starostlivosti lekárov, ktorí sa starali o jeho koleno, za ktoré sa hviezdny Argentínčan s bolestivou grimasou držal po faule súpera. Keď potom Messi čakal za postrannou čiarou na návrat na ihrisko, minútu pred prestávkou ho zastúpil paraguajský útočník Marias Rojas a ďalekonosnou strelou z priameho kopu do šibenice znížil.

A chvíľu po znovuzapojení argentínskej hviezdy do diania Luis Suárez v nadstavení vyrovnal. Uruguajský útočník dal za posledné tri zápasy päť gólov, jedenástym gólom v sezóne sa od Messiho odpútal na čele tímovej tabuľky strelcov a delí sa o vedenie aj v celej súťaži.

Po zmene strán rozhodol tesne pred uplynutím hodiny hry o víťazstve Miami devätnásťročný Benjamin Cremaschi. Inter oplatil Montrealu marcovú domácu porážku (2:3), jednu z iba dvoch v doterajšej sezóne MLS.