Sami futbalisti o všetkom rozhodli: Weiss prišiel o primát najlepšieho hráča Niké ligy

Zľava Tigran Barseghjan (Slovan) a Giorgi - Jemali Jinjolava (Moravce) v súboji o loptuZľava Tigran Barseghjan (Slovan) a Giorgi - Jemali Jinjolava (Moravce) v súboji o loptu Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Armén Tigran Barseghjan sa stal podľa futbalistov pôsobiacich v kluboch Niké ligy najlepším hráčom končiaceho sa ročníka najvyššej slovenskej súťaže. Krídelník bratislavského Slovana vystriedal na tróne svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa mladšieho.

"Únia futbalových profesionálov v priebehu apríla a mája zorganizovala 2. ročník hlasovania hráčov Niké ligy. Vyberali si v ňom najlepšieho hráča a zostavu sezóny 2023/24. Svoj hlas odovzdalo 220 futbalistov zo všetkých 12 klubov Niké ligy," informovala ÚFP v tlačovej správe. Na druhom mieste skončil stredopoliar majstrovského Slovana Juraj Kucka, na treťom sa umiestnil Róbert Polievka z Dukly Banská Bystrica.

V najlepšej zostave má až päťnásobné zastúpenie Slovan: Milan Borjan, Guram Kašija, Tigran Barseghjan, Juraj Kucka a David Strelec. Spartak Trnava zastupujú Adrian Zeljkovič a Michal Ďuriš, DAC Dunajská Streda zase Yhoan Andzouana a Matej Trusa. Najlepšiu jedenástku dopĺňajú Marek Kristián Bartoš z Podbrezovej a Róbert Polievka.

Zástupcovia ÚFP odovzdajú oceneným pamätné plakety počas zápasov záverečného kola Niké ligy, ktoré je na programe v sobotu: "Veľmi ma teší, že sa do hlasovania zapojilo ešte viac hráčov ako v minulej sezóne. To len potvrdzuje, že toto ocenenie sa teší čoraz väčšej popularite. Je to uznanie od kolegov a zároveň rivalov, ocenenie od hráčov pre hráčov. Gratulujem víťazom," uviedol prezident hráčskej asociácie Ján Mucha.

Viac o téme: Juraj Kucka ŠK Slovan Bratislava Róbert Polievka ÚFP Tigran Barseghjan
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Únia futbalových profesionálov
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy