Diegove dedičky majú primárne právo: Maradonove dcéry sa obuli do dražby nezvestnej trofeje

Diego MaradonaDiego Maradona Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto

BUENOS AIRES - Dedičky zosnulej futbalovej legendy Diega Maradonu chcú pomocou právnikov zabrániť aukcii jeho Zlatej lopty pre najlepšieho hráča majstrovstiev sveta v roku 1986.

Cenná trofej, ktorá bola desiatky rokov nezvestná, než sa znovu objavila v roku 2016, má ísť do dražby 6. júna v Paríži. Právnik Maradonových dcér však agentúre AFP povedal, že proti tomu chystajú žalobu.

Futbalistove dcéry Giannina a Dalma tvrdia, že trofej niekto ukradol a súčasný majiteľ nemá nárok ju predať. Podľa nich právom patrí deťom. Povedal to právny zástupca dedičiek Gilles Moreau. S jeho pomocou chcú Maradonove dcéry zastaviť aukčnú sieň Aguttes pred dražbou, v ktorej by sa mala Zlatá lopta predať za milióny eur.

Súd by mal podľa jeho žiadosti tiež trofej zabaviť. Znova sa po rokoch nejasností objavila v roku 2016, keď ju zberateľ kúpil vo Francúzsku nevedomky za pár stoviek eur.

Maradona doviedol na šampionáte v Mexiku argentínskych futbalistov k titulu piatimi gólmi. Zomrel v roku 2020 na infarkt vo veku 60 rokov. Už skôr sa vydražili za milióny eur jeho dres alebo lopta zo slávneho štvrťfinále proti Anglicku, v ktorom dal dva góly - jeden kontroverzný "božou rukou" a druhý po úchvatnom šesťdesiatmetrovom sóle cez šesť protihráčov.

Viac o téme: Diego Maradona MS vo futbale 1986
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy