MS V HOKEJI 2024 Slováci majú hotel blízko arény, ale chodia autobusom: Prečo? Pardavý vysvetľuje dôvody

Na snímke autobus so slovenskými hráčmi na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v OstraveNa snímke autobus so slovenskými hráčmi na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave Zdroj: TASR/Michal Runák

OSTRAVA - Hokejisti Slovenska bývajú na MS v Ostrave iba niekoľko krokov od haly, no na zápasy cestujú autobusom.

Transfer im často zaberie viac času než pešia chôdza, no tento postup má dôvody. Hlavným motívom nie je snaha o vyhnutie sa fanúšikom, ale splnenie predpisu Medzinárodnej hokejovej federácie. "Je to nariadenie IIHF," uviedol asistent trénera SR Ján Pardavý.

Okrem slovenských reprezentantov bývajú v rovnakom hoteli aj tímy Kazachstanu a Poľska. Aj oni cestujú na zápasy autobusom. Slovenských priaznivcov pred zápasmi s Nemeckom, Kazachstanom i USA vyprevádzalo približne sedemdesiat fanúšikov, ktorí ich prišli pozdraviť pri nástupe do autobusu.

"Bývame síce blízko, ale blízko je aj fanzóna. Síce sa všetci radi s fanúšikmi odfotíme a podpíšeme, no pred zápasom má každý rád svoj pokoj. Je pre nás lepšie ísť autobusom na zápas a po ňom, keď sme už prezlečení, ide väčšina z nás pešo," povedal brankár Stanislav Škorvánek.

Za väčším komfortom počas cesty na zápas je aj snaha vysielateľa o zaujímavé zábery pre divákov. "Príchod autobusu pred zápasom snímajú televízne kamery a chcú mať predzápasový materiál, ktorý potom televízie ukazujú. Chcú mať nasnímané príchody oboch tímov," uviedol Pardavý.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: Slovensko Ján Pardavý Slovenská hokejová reprezentácia MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy