Rozhodca, kapitán a nikto iný: Dôležitá informácia pred štartom ME 2024

Na archívnej snímke z 15. júna 2023 rozhodca Slavko Vinčič gestikuluje počas semifinále Ligy národov Španielsko - Taliansko v holandskom meste EnschedeNa archívnej snímke z 15. júna 2023 rozhodca Slavko Vinčič gestikuluje počas semifinále Ligy národov Španielsko - Taliansko v holandskom meste Enschede Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

FRANKFURT NAD MOHANOM - Na futbalových majstrovstvách Európy budú môcť s rozhodcami diskutovať len kapitáni mužstiev, ostatní budú v prípade dôrazných protestov riskovať žltú kartu.

Rozhodcovia za to ponúknu detailnejšie vysvetlenie svojich verdiktov. Oznámil to šéf rozhodcov UEFA Roberto Rosetti počas stretnutia rozhodcov vo Frankfurte nad Mohanom.

"Sme pripravení hovoriť a poskytovať viac detailov hráčom a rozhodcom, aby sme im pomohli pochopiť, ako sme k rozhodnutiu dospeli. Ale je dôležité, že chceme, aby smel k rozhodcovi pristupovať len kapitán tímu, ktorý si bude priať o verdikte hovoriť," uviedol v tlačovom vyhlásení Rosetti, ktorého vrcholom kariéry bolo odriadené finále majstrovstiev Európy v roku 2008.

"Bude na zodpovednosti kapitána zabezpečiť, aby jeho spoluhráči rešpektovali rozhodcu, udržovali si odstup a neobklopovali ho," uviedol Rosetti. Hráča, ktorý nebude kapitánom a "prejaví známky neúcty alebo odporu", čaká napomenutie žltou kartou.

V prípade, že niektorý z tímov bude mať za kapitána brankára a incident sa odohrá ďaleko od jeho bránky, môže byť vybraný hráč z poľa, ktorý ho pri diskusii s rozhodcom zastúpi.

Viac o téme: EURO 2024 Roberto Rosetti
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy