Zaplatil za ne viac ako milión: Hodinky legendárneho Schumiho išli na dračku

Michael Schumacher a jeho hodinkyMichael Schumacher a jeho hodinky Zdroj: SITA/AP/Martial Trezzini/Keystone

ŽENEVA - Viaceré náramkové hodinky pilota Formule 1 Michaela Schumachera sa dnes predali v ženevskej pobočke aukčnej siene Christie's.

Za najcennejší z nich istý kupec zaplatil 1,2 milióna švajčiarskych frankov. K tejto sume treba pripočítať aukčný poplatok vo výške 20 až 26 percent, podotýka agentúra DPA.

Išlo o hodinky od švajčiarsko-francúzskej firmy F. P. Journe s ciferníkom v červenej farbe, ktoré Schumacher dostal ako darček na Vianoce od niekdajšieho šéfa tímu Ferrari Jeana Todta. Odhadovaná cena tohto modelu bola jeden až dva milióny frankov.

O nových majiteľoch Schumacherových hodiniek Christie´s žiadne informácie nezverejnila.

Schumacher žije so svojou rodinou neďaleko Ženevy pri Ženevskom jazere. Od ťažkého úrazu na lyžiach v roku 2013 sa neobjavil na verejnosti a jeho príbuzní verejne nehovoria o tom, ako sa mu darí. Schumacher v minulosti bol považovaný za vášnivého zberateľa hodiniek.

Aukcia sa mala konať v pondelok, ale spoločnosť Christie's už niekoľko dní zápasí s kyberútokom na svoje internetové stránky a tak bola dražba preložená na dnešok. Britská stanica BBC na svojich internetových stránkach píše, že sa skomplikoval predaj umeleckých diel a cenností v odhadovanej cene 840 miliónov dolárov. Okrem Schumacherových hodiniek Christie´s do svojich jarných aukcií zaradila napríklad obraz holandského maliara Vincenta van Gogha ocenený na 35 miliónov dolárov alebo vzácne víno.

Záujemcovia o ponúkané predmety si ich nemôžu prezrieť na internetových stránkach Christie´s, pretože tie boli vyradené z prevádzky. Spoločnosť k tomu podľa BBC uviedla, že zápasí s "bezpečnostným technologickým incidentom". Christie´s sprevádzkovala náhradnú internetovú stránku, kde môžu ľudia získať základné informácie o dražených položkách.

Viac o téme: Michael Schumacher Jean Todt
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy