Krádež od konkurencie: Slovan ulovil jedného z najlepších legionárov uplynulej sezóny

Na snímke zľava brankár Stanislav Škorvánek a Sena Acolatse (obaja Michalovce) a vpravo Róbert Džugan (Spišská Nová Ves) v zápase 31. kola hokejovej Tipos extraligyNa snímke zľava brankár Stanislav Škorvánek a Sena Acolatse (obaja Michalovce) a vpravo Róbert Džugan (Spišská Nová Ves) v zápase 31. kola hokejovej Tipos extraligy Zdroj: TASR/Roman Hanc

BRATISLAVA - Obranca Sena Acolatse sa stal novou posilou hokejového Slovana Bratislava. Má americké aj kanadské občianstvo, jeho otec pochádza z Ghany.

Vlaňajšiu sezónu odohral v konkurenčnom HK Dukla Ingema Michalovce. V základnej časti nastúpil na 36 zápasov, v ktorých zaznamenal 11 gólov a 22 asistencií. V play-off pridal jednu asistenciu. Celkove bol s priemerom 0,81 bodu na zápas siedmy najproduktívnejší obranca Tipos extraligy

Acolatse začal svoju kariéru v juniorskej súťaži Western Hockey League (WHL), kde hrával za Seattle Thunderbirds, Saskatoon Blades a Prince George Cougars. Napriek tomu, že nebol nikdy draftovaný do NHL, v apríli 2011 podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s tímom San Jose Sharks.

Nasledujúce tri sezóny strávil vo farmárskom tíme Worcester Sharks, ale nepodarilo sa mu prepracovať do prvého tímu "žralokov". V lete 2014 preto podpísal jednoročný dvojcestný kontrakt s iným tímom NHL Calgary Flames. Sezónu 2014/15 opäť strávil na farme AHL v klube Adirondack Flames, kde na jeho konto pribudlo ďalších 19 kanadských bodov. Informoval o tom klubový web Slovana.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Ingema Michalovce Sena Acolatse
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy