MS V HOKEJI 2024 Po veľkom sklamaní chcú opäť šokovať Česko: Zápas s nimi prichádza v pravú chvíľu

Nórsky hokejista Isak Hansen (vľavo) v súboji o puk s hráčom Dánska Mikkelom AagaardomNórsky hokejista Isak Hansen (vľavo) v súboji o puk s hráčom Dánska Mikkelom Aagaardom Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Dánski hokejisti nezvládli dnes na majstrovstvách sveta v severskom súboji proti Nórsku rolu favorita a nevyužili možnosť dotiahnuť sa pred stredajším vzájomným zápasom na český tím.

Krátko po prehre 0:2 sa im v tvárach zračilo obrovské sklamanie. Ako ale uviedol v rozhovore skúsený obranca Oliver Lauridsen, turnaj tým pre Dánov nekončí. Stratu sa pokúsi nahradiť proti Česku, aby ďalej mohli snívať o tom, že utnú osemročné čakanie na postup do štvrťfinále.

"Je to pre nás samozrejme veľké sklamanie. Chceli sme vyhrať. A tiež sme vyhrať mali. Súper ale začal veľmi dobre a v rovnakom duchu pokračoval aj po zvyšok zápasu. Veľmi nám to sťažil," uviedol Lauridsen po stretnutí s Nórmi.

"V prvej polovici zápasu sme sa k nim ani veľmi nedostávali. Potom už to bolo lepšie. Odvádzali sme oveľa lepšiu prácu, tlačili sme ich, ale toto je vždy rovnaké. Keď chcete vyhrať, potrebujete dávať góly," vyhlásil.

O dôvodoch nečakanej porážky mal jasno. "Kúsoček niečoho nám chýbal - takých tých pár percent, ktoré nutne potrebujete k úspechu. Sú to práve tie percentá, ktoré rozhodujú, aby ste sa dostali k dorážkam či voľným pukom, čím sa potom dostávate zároveň aj do šancí, z ktorých môžete skórovať. Presne ako v našom prvom stretnutí proti Rakúsku. Treba do toho dať ešte viac odhodlania."

Opäť šokovať Česko

Tridsaťpäťročný hráč so skúsenosťami z NHL ale neskladá zbrane. "Zajtra hráme s Čechmi. Sklamaní môžeme byť ešte tak maximálne hodinu, ale potom už sa musíme začať naplno pripravovať na zápas, ktorý je pred nami. A budeme sa samozrejme snažiť vyhrať. Rovnako ako sa snažíme vyhrať zakaždým. Nemôžeme to kvôli dnešnej porážke vzdať, vykašľať sa na to a prestať veriť, že by sme sa mohli dostať do štvrťfinále. To by sme to mohli rovno zabaliť a ísť domov."

Tešil sa na atmosféru v zaplnenej O2 aréne. "Bude určite zase vypredané hľadisko. A fanúšikovia sú vážne skvelí. Určite budú opäť poriadne hlasní a poženú český tím dopredu. Musíme byť na zápas naozaj dobre pripravení. Budeme trochu outsiderom, ale to bude pre nás určitá výhoda, ktorú by sme mohli využiť. Musíme sa zlepšiť, hrať dobre od samého začiatku. Potom uvidíme, či to bude možno stačiť na to, aby sme nabúrali tie prognózy o tom, kto je favoritom zápasu,“ povedal Lauridsen.

Práve v úlohe outsidera akoby sa Dáni cítili o niečo lepšie. "Počas tých rokov sa nám už z pozície outsidera podarilo dosiahnuť pár skvelých výsledkov. Myslím, že nám to naozaj vyhovuje. Nesmieme byť z dneška veľmi skleslí, pretože na prekvapenie na účet favorita, akým budú zajtra aj Česi, v neho potrebujete veriť. Dobre vieme, že práve s Čechmi máme z posledných rokov veľmi dobrú bilanciu. Myslím, že ten zápas s nimi prichádza v pravú chvíľu,“ uviedol Lauridsen.

Viac o téme: Nórsko Česko Dánsko Oliver Lauridsen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy