Úspešný projekt - Krajská futbalová liga spoznala víťazov

Zdroj: VUCKE

Pekný projekt a aj tradícia. Košická župa podporuje rozvoj futbalu na amatérskej úrovni a Zimný pohár predsedu KSK bol toho krásnym vyvrcholením. Tento rok bojovalo 106 mužstiev, ktoré odohrali 199 zápasov a finále sa uskutočnilo na ihrisku v Rožňave.

V rámci mužstiev Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) Ždaňa zdolala Hraň po výsledku 1:1 a pokutových kopoch 5:4 a z z mužstiev Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) medzi MFK Spartak Medzev a FK Čaňa sa tiež zrodila remíza 1:1, no Medzevčania vyhrali na penalty 4:3.

"Zimná časť Krajskej futbalovej ligy (KFL) sa stala mimoriadne obľúbenou, čo svedčí aj o stále narastajúcom počte zapojených mužstiev. Užvlani sa do súťaže prihlásilo 100 tímov a celkovo padlo až vyše 1100 gólov. Finále sposkytlo opäť skvelý športový zážitok, no zároveň verím, že sa podarilo odhaliť ďalšie talenty," povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

V oboch finálových zápasoch získali víťazi okrem vecných cien nielen víťazné poháre, ale vôbec po prvýkrát aj putovné poháre.

Úspešný projekt - Krajská Galéria fotiek (5) Zdroj: VUCKE

Zimný pohár predsedu KSK odštartoval 19. januára, základné futbalové zápasy sa odohrali na ihriskách s umelým povrchom v Michalovciach, Trebišove, Moldave nad Bodvou, Spišskej Novej Vsi a Košiciach. Tento rok sa konal už šiesty ročník zimnej časti KFL, do ktorej sa zapojilo 56 mužstiev v rámci ObFZ a 50 futbalových mužstiev, ktoré hrajú v súťažiach VsFZ.

V máji zároveň odštartovala ďalšia časť KFL, ktorá je zameraná na stredoškolákov. Počas nasledujúcich týždňov bude na stredných školách prebiehať Školský pohár KFL, pričom sa prihlásilo celkovo 48 mužstiev zo škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK. Minuloročné víťazstvo obhajuje Stredná športová škola v Košiciach.

Okrem pohárov a vecných cien sa tento rok môže celkový víťaz tešiť aj na možnosť zúčastniť sa futbalového zápasu slovenskej reprezentácie, ktorá by mala jeden zo svojich domácich zápasov odohrať v Košickej futbalovej aréne.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Krajská futbalová liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Tlačová správa
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy