MS V HOKEJI 2024 Frühauf si všimol hlavnú zbraň Poliakov: Musíme byť pripravení

Slovenská striedačka, zľava asistent trénera Peter Frühauf, tréner Craig Ramsay a najlepší hráč zápasu Martin PospíšilSlovenská striedačka, zľava asistent trénera Peter Frühauf, tréner Craig Ramsay a najlepší hráč zápasu Martin Pospíšil Zdroj: TASR

OSTRAVA - Slovenskí hokejisti využili utorok na oddych a v jeho závere pozorne sledovali vzájomný duel dvoch najbližších súperov.

Lepšie ho zvládli Francúzi, ktorí si v zápase ostravskej B-skupiny MS proti Poľsku vytvorili náskok 4:0 a hoci nováčik elitnej kategórie v druhej tretine znížil na 2:4, napokon si pripísali cenné tri body.

Podľa asistenta trénera slovenského tímu Petra Frühaufa Poliaci ukázali, že s výdatnou podporou fanúšikov hrajú oduševnene a v dnešnom zápase (od 20.20 h) sa Slováci pokúsia využiť momenty, v ktorých súper pocíti únavu z dvoch náročných zápasov v dvoch dňoch.

Pohodový slovenský utorok

Slovenský tím mal v utorok za sebou dva zápasové dni po sebe, v ktorých triumfoval nad Kazachstanom (6:2) a aj USA (5:4 po predĺžení). Voľno pred duelom s Poľskom padlo tímu vhod.

"Mali sme individuálny tréning. Boli na ňom dvaja brankári, ktorí deň predtým nechytali a doplnili ich Viliam Čacho s Markom Daňom, aby sa udržali v zaťažení. Deň sme strávili pohodovo, boli sme sa spoločne prejsť a neskôr sme sledovali zápasy našich súperov Poľska a Francúzska," prezradil Frühauf.

Vľavo poľský brankár John Galéria fotiek (2) Nastúpi John Murray v bráne Poľska? Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinovic

Pre Poliakov a Francúzov bol vzájomný duel dôležitý z hľadiska predpokladaného boja o zotrvanie v elitnej kategórii. Ten je pre oba tímy prvoradý cieľ a po utorku sú k nemu bližšie Francúzi. Tí majú zatiaľ na konte štyri body, Poliaci jediný a sú na poslednom mieste tabuľky. Nielen proti Francúzsku, ale aj v prvom zápase s Lotyšskom ukázali silu, keď trikrát viedli o gól a napokon prehrali až po predĺžení (4:5).

"Hrajú oduševnene a majú veľkú podporu v hľadisku. Idú až za svoje možnosti a mimo svojej komfortnej zóny. Proti Francúzsku mali úseky, keď boli naozaj nebezpeční. S Francúzmi to vyzeralo naozaj zle, keď Poliaci stiahli skóre z 0:4 na 2:4, no dokázali to ustáť. My sa musíme pripraviť na to, že nejaké lepšie striedanie môže dvihnúť ich fanúšikov a hráči potom dlho pôjdu na tejto vlne," poznamenal Frühauf.

Únava z predošlého dňa? Nič také...

S tým, že by sa na Poliakoch mohla zásadným spôsobom podpísať únava z dôležitého zápasu s Francúzskom, príliš nepočíta.

"Po tom, čo som videl nedávne play-off na Slovensku a v Česku, si myslím, že sa už búrajú prognózy o fyzickej sile a prípadnej únave. Mužstvo sa v určitom bode dokáže dostať do fázy, keď necíti bolesť. Preto nerád kalkulujem s tým, či niekto mal zápas alebo nie.

Aj my budeme mať v zápase s Lotyšmi v nohách duel s Francúzmi a určite ho budeme chcieť vyhrať. Musíme byť opatrnejší v tréningových dávkach a budeme sa koncentrovať na zápasy. Poliaci sa v nejakých momentoch zápasu asi budú cítiť unavení a je naša úloha, aby sme to využili," uviedol Peter Frühauf.

Viac o téme: Slovensko Slovenská hokejová reprezentácia Peter Frühauf MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy