MS V HOKEJI 2024 Povzbudivé slová kapitána Tatara: Nemecko nám otvorilo oči, Slafkovský je v poriadku

Na snímke gólová radosť slovenských hokejistov na 2:0, sprava strelec gólu Tomáš Tatar, Šimon Nemec a Libor HudáčekNa snímke gólová radosť slovenských hokejistov na 2:0, sprava strelec gólu Tomáš Tatar, Šimon Nemec a Libor Hudáček Zdroj: TASR/Michal Runák

OSTRAVA - To, kto bude v zápase Slovensko - Poľsko favoritom a kto outsiderom, bolo zjavné už od úvodu. Otázka nebola, či vyhráme, ako akým rozdielom.

Kvalita oboch tímov bola badateľná a Slováci sa okamžite po prvom vhadzovaní nasťahovali do pásma severného suseda. Česko-poľského brankára Tomáša Fučíka zasypali množstvom striel.

Nad týmto súperom sme nikdy ešte neprehrali, čo fanúšikom pripomenula aj kocka nad ľadom. Naši hokejisti aktívnou hrou potvrdzovali, že toto konštatovanie sa nezmení ani po dnešnom zápase.

Excelovala najmä formácia okolo Tomáša Tatara. Kapitán výberu Craiga Ramsayho na prvý gól prihral Cingelovi a druhý sám strelil po efektnej prihrávke Šimona Nemca. Cingel v záverečnej tretine pridal ešte jeden gól.

Tatar ako správny kapitán zabral v pravú chvíľu. Od úvodu bolo vidieť, že dnes je jeho deň a chuťou nakazil aj ostatných spoluhráčov. Aj keď herný prejav tímu viackrát pokrivkával, povinná jazda za tri body bola úspešná.

Dnes sa vám od začiatku zápasu hralo veľmi dobre a bolo vidieť vaše nasadenie. Ako ste to vnímali?

"Mali sme veľmi dôležitý vstup do zápasu. Súper bol veľmi aktívny a dobre nás napádal, musíme im udeliť kredit. My sme si to v ofenzíve začali zbytočne komplikovať. Keď nemáte dobrý začiatok, môže sa vám to kruto vypomstiť. Som hrdý na mužstvo."

Samuel Hlavaj dnes vychytal čisté konto, keď zneškodnil všetkých 20 striel Poľska. Čo môžete povedať na jeho výkon?

"Samo predviedol veľa dôležitých zákrokov, hlavne vo fáze, keď sme to potrebovali."

Vaša druhá formácia sa postarala o tri zo štyroch gólov. Začínate si konečne rozumieť?

"Mal niekto pochybnosti o nás troch? (smiech) S oboma si veľmi dobre rozumieme, nie je jednoduché nás spojiť tak, aby to okamžite fungovalo. Od zápasu k zápasu je to lepšie, chutí nám to a začína sa baviť."

Dnes vám vôbec nevyšli presilové hry. Čo treba v nich zmeniť?

"Určite to musíme zjednodušiť. Pozrieme si video a vyhodnotíme to. Práve špeciálne hry nám môžu výrazne pomôcť, v nich sa nemusíte toľko narobiť na gól."

Juraj Slafkovský sa možno v zápasoch trápi. Máte v kariére odohrané oveľa viac, poviete mu nejaké povzbudivé slová?

"Ja si myslím, že je v poriadku. Je na neho vyvíjaný veľký tlak, nie je to ľahký turnaj. Je tu veľa dobrých hokejistov a očakávania sú obrovské. Juraj robí skvelú robotu a to, že mu to občas nepadne, nie je problém. Za tri zápasy môže dať tri góly a razom sa všetko zmení."

Teší vás aj to, že ste nakoniec nepripustili drámu ako včera Kanada, ktorá v poslednej tretine stratila vedenie o päť gólov?

"Myslieť si, že prídeme na šampionát a súperom budeme strieľať po 10 gólov, tak na to môžeme zabudnpť. Každý chce vyhrať a získať tri body. Niektoré časti zápasu boli kostrbaté, ale máme tri body a to najdôležitejšie."

Na snímke sprava slovenský Galéria fotiek (16) Tomáš Tatar v príležitosti pred bránkou Slovenska Zdroj: TASR/Michal Runák

Ste skúsený hráč a na body sa zrejme nepozeráte. Teší vás napriek tomu zlepšenie individuálnych štatistík?

"Ja sa sústredím iba na tímovú hru. Tri zápasy sme zvládli na jednotku a to je najpodstatnejšie. Keď sa darí tímu, individuálne body sa potom na vás nalepia."

Štyri zápasy, tri výhry. Pohľad na tabuľku je asi veľmi pekný.

"A čo myslíte vy? (smiech) Ja si myslím, že áno. V zápase s Nemeckom sme nezvládli niektoré veci a otvoril nám oči. Povedali sme si niečo a zdá sa, že to zabralo. Celé mužstvo jazdí, emócie vieme kontrolovať a tešíme sa na ďalšie duely."

Mladí hráči nám potvrdili, že v kabíne ste ako kapitán ku každému rovnaký a nerobíte rozdiely. Je to vašou povahou alebo tým, že ste mali céčko na hrudi aj pred dvoma rokmi a ste na túto úlohu lepšie pripravený?

"Sú to veci, ktoré som vnímal u najväčších velikánov na Slovensku. Všetci sme si rovní, ja sa snažím mladým chlapcom pomáhať, ale oni to zvládajú veľmi dobre aj sami."

O vás je známe, že ste milovníkom golfu. Oprášite palice počas dvoch dní voľna?

"Samozrejme, pre mňa je to veľký relax, oddýchnem si od hokeja. Golf som hral aj včera a dnes som bol oveľa uvoľnenejší. Nie je dobré stále myslieť na hru."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16

Viac o téme: Slovensko Tomáš Tatar MS v hokeji 2024

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy