Sevilla vytočila fanúšikov: Končí tréner a taktiež klubová legenda, ostrá kritika

Quique Sánchez FloresQuique Sánchez Flores Zdroj: Profimedia

SEVILLA - Španielsky futbalový tréner Quique Sánchez Flores odíde na konci tejto sezóny zo Sevilly. Klub to potvrdil v sobotu a zároveň informoval, že má záujem o zotrvanie kapitána Jesúsa Navasa.

Sedemnásobný šampión Európskej ligy je dve kolá pred koncom domácej súťaže na dvanástom mieste. V decembri, keď prišiel do klubu Flores, však boli šestnásty, dve priečky nad zónou zostupu.

"Chcem sa mu poďakovať, klub bol vo veľmi ťažkej situácii a on ju dokázal zmeniť vďaka množstvu hodín práce. Dosiahol cieľ, ktorý, hoci nás bolí, keď to hovoríme, bol ťažký," povedal prezident klubu Jose Maria del Nido Carrasco na sobotnej tlačovej konferencii podľa agentúry AFP. Zároveň dodal, že Navasovi ponúkne doživotnú zmluvu. 

Klub vo štvrtok oznámil, že rekordér v počte odohraných zápasov za Sevillu odíde. Samotný Navas o deň neskôr skritizoval vyhlásenie aj klub. Ten mu podľa jeho slov nedal ponuku na predĺženie zmluvy, ktorá vyprší v júni. Flores mal, naopak, pôvodne zotrvať na lavičke až do júna 2025.

Viac o téme: Sevilla FC Jesus Navas Quique Sánchez Flores
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Sevilla Fútbol Club; VIDEO: X/Borja
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy